دسترسی سریع
کد خبر: ۲۹۱۷
۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۴
در نشست تحلیل و بررسی کتاب «حیفا» مطرح شد؛

کتاب حیفا حاصل یک تحقیق گسترده و جانکاه بود

هشتمین جلسه روایت بیداری با موضوع تحلیل و بررسی کتاب «حیفا» روایت واقعی از نفوذ صهیونیست، در حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.
فاطمه شعبانی نویسنده

 

کتاب حیفا حاصل یک تحقیق گسترده و جانکاه بودبه گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، هشتمین جلسه روایت بیداری با موضوع تحلیل و بررسی کتاب «حیفا» روایت واقعی از نفوذ صهیونیست، با حضور حجت‌الاسلام «محمدرضا حدادپور جهرمی» نویسنده کتاب ، «مجتبی رحمان‌دوست» نویسنده و پژوهشگر و «علیرضا سلطانشاهی» کارشناس مسائل فلسطین در حوزه هنری برگزار شد.

حجت‌الاسلام حدادپور: استعداد من در امنیتی‌نویسی ذاتی است

در ابتدا، حجت‌الاسلام «محمدرضا حدادپورجهرمی» نویسنده کتاب حیفا درباره چگونگی شکل‌گیری کتاب اظهار داشت: روزی که من براساس تکلیف دست به قلم بردم هیچ وقت فکر نمی‌کردم که کتابی بنویسم که شبکه ۱۱ اسراییل به من حمله کند و استاد سرشار و مخدومی بگویند فردی را دیدیم که از سوئد برای خرید کتاب‌هایت به نمایشگاه کتاب تهران آمده بود.

حدادپورجهرمی درخصوص نگارش کتاب حیفا گفت: این کتاب حاصل یک سال و نیم تحقیقات شبانه‌روزی بود. در نگارش این کتاب به‌بنده خوش گذشت چون تازه داشتم زبان عبری یاد می‌گرفتم تا منابع را مطالعه کنم. در همین مسیر بود که به یک جنایت بزرگ از موساد برخورد کردم و هفت سال بعد یک سریال اسرائیلی به نام «تهران» در رژیم صهیونیستی تولید شد. کتاب حیفا حاصل یک تحقیق گسترده و جانکاه بود که طی ۴۴ روز نگارش شد.

سلطانشاهی:حیفا دارای ضعف‌های تحقیقاتی است اما به فلسطین نگاه انقلابی دارد

«علیرضا سلطانشاهی» وی درباره کتاب حیفا گفت: پس از مطالعه اولیه کتاب حیفا این کتاب را از جهاتی مورد نقد می‌دانستم چون نویسنده آن یک روحانی بود اما بعدا متوجه شدم این کتاب در فضای مجازی جایگاه و مخاطب گسترده‌ای دارد لذا به مطالعه دقیق آن پرداختم و کمی نظرم درباره آن عوض شد.

سلطانشاهی در ادامه به نکات ضعف کتاب حیفا پرداخت : از حیث تحقیقاتی کتاب حیفا دارای ضعف اساسی است مثلا در بحث فروش اراضی هیچ محقق و نویسنده‌ای توجه و تاکیدی به فروش اراضی نکرده اند درحالی که متاسفانه در کتاب‌های درسی خودمان در ایران این اشتباه صورت می‌گیرد که باید از متن کتاب پالایش شود.

رحمان‌دوست: حیفا ساختار جدیدی از رمان است

در بخش دیگر این نشست، «مجتبی رحمان‌دوست» نویسنده و پژوهشگر ادبی گفت: رمان حیفا ساختار جدیدی از رمان است و من رمان به این سبک ندیده‌ام و به‌شکل رمان مستند و تاریخی است که سعی کرده است حوادث واقعی را به‌شکل رمان ارائه کند. این رمان اثر خوبی در معرفی تکفیری‌های داعش، جبهه‌النصره و بعثی‌ها و ترویست‎ها است. کار اسرائیل‌ها را هم که محور اصلی رمان است شرح داده که جالب توجه است.

 

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار