دسترسی سریع
کد خبر: ۲۹۹۱
۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

مدارس صدرا مدارسی برای تربیت نسل انقلابی

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: این اداره‌کل یک‌هزار و ۴۰۰ تشکل و موسسه دینی و قرآنی دارد و آماده در اختیار قرار دادن این ظرفیت به آموزش و پرورش هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی؛ حجت‌الاسلام برومند رازیانی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در جلسه همکاری حوزه و آموزش و پرورش که صبح روز دوشنبه دوم خرداد ماه در دفتر نماینده، ولی فقیه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان با همکاری روحانیون و آموزش و پرورش در چند زمینه برنامه‌هایی در استان انجام داده است.
وی با اشاره به اینکه در سالیان گذشته تعداد بالای گفتمان‌های دینی، جلسات رودرو روحانیون در مدارس با معلمان و دانش‌آموزان به همت این اداره‌کل انجام شده است، بیان کرد: این گفتمان‌ها با بازگشایی مدارس بعد از دوران کرونا از سر گرفته می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: برگزاری آموزش تخصصی ویژه معلمان در سطح استان، برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه معلمان در شهر‌های قم و مشهد نیز به همت این اداره‌کل انجام شده است.
حجت‌الاسلام رازیانی با اشاره به بحث مدارس صدرا در کردستان یادآور شد: انتظار می‌رود از مدارس صدرا به عنوان مدارسی برای تربیت نسل انقلابی حمایت شود.
وی اجرای برنامه‌های متعدد فرهنگی و قر‌آنی با آموزش و پرورش در سال‌های اخیر را نیز از اقدامات اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان خواند و خاطر نشان کرد: این اداره‌کل دارای یک‌هزار و ۴۰۰ تشکل و موسسه دینی و قرآنی است و آماده در اختیار قرار دادن این ظرفیت به آموزش و پرورش هستیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: اعزام‌های مناسبتی علما و روحانیون به مدارس، استفاده از اساتید متخصص کودک و نوجوان در مراسم جشن تکلیف، اجرای جشن‌های روزه اولی‌ها، تربیت مربی آموزش خانواده در قم و تهران و برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی اسلامی نیز از دیگر اقدامات انجام شده توسط این اداره‌کل در سطح استان بوده است.
وی افزود: در ایامی که رهبر معظم انقلاب خاص و ویژه بر جهاد تبیین تاکید داشتند دوره‌های جهاد تبیین از سوی تبلیغات اسلامی برای معلمان برنامه‌ریزی و در سطح شهرستان‌های استان اجرا شد.
حجت‌الاسلام  رازیانی راه‌اندازی هیئات دانش‌آموزی در مدارس را نیز از دیگر اقدامات این اداره کل خواند و گفت: در شهرستان‌هایی که ظرفیت راه‌اندازی این هیئات وجود داشت اقدامات لازم با همکاری آموزش و پرورش انجام شد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار