دسترسی سریع
کد خبر: ۳۰۴۰
۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲

قطب برنامه‌های تایباد فعالیت‌های قرآنی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد از فعالیت‌های قرآنی به عنوان قطب برنامه‌های سازمان در این شهرستان یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ، حجت‌الاسلام علیپور اظهار داشت: قرآن در شهرستان تایباد قطب فعالیت‌های فرهنگی سال ۱۴۰۰ بوده و بنا بر این است که در سال‌جاری نیز این مهم را تقویت کرده و در راستای هرچه بهتر شدن  این فعالیت ها بکوشیم.
وی با اشاره به کارگروه اندیشه‌ورز قرآنی در سطح شهرستان، افزود: رسالت این کارگروه، ریل‌گذاری و راهبری برنامه‌های قرآنی شهرستان است.
علیپور با بیان اینکه این کارگروه در دو گروه خواهران و برادران فعال است، تصریح کرد: در سال جاری با همین شیوه ترسیم شده پیش رفته و شاهد برنامه‌های بسیاری در این زمینه بودیم.
وی به رشد چشمگیر در حوزه حفظ قرآن در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در آزمون حفظ تخصصی قرآن بالغ بر هشتاد نفر در سطح حفظ کل شرکت داشتند .
علیپور با بیان اینکه در سال‌جاری برنامه‌ریزی ویژه‌ای در این زمینه داریم، افزود: در کارگروه اندیشه‌ ورز قرآنی بنا داریم که نهضت قرآنی را به معنای واقعی شکل دهیم .
وی با بیان اینکه هدف‌گذاری مناسبی را تعیین کرده ایم که بر مبنای آن بتوانیم ریل‌گذاری قرآنی را رقم بزنیم، اظهار داشت: در رشته حفظ در تایباد شرایط مناسبی داریم و درصدد ارتقای وضع موجود نیز هستیم .
علیپور با بیان اینکه مراکز حفظ جدیدی را با محوریت مساجد، در حال پیگیری هستیم، اضافه کرد: محافل ویژه قرآن، تکریم از فعالان عرصه قرآن و مرکز قران در سطح شهر و روستا را با محوریت مساجد در برنامه کاری داریم.
وی با بیان اینکه تقویت حوزه تجوید قرآن را نیز در برنامه داریم، تصریح کرد: برگزاری محافل قرآنی و مناسبتی از دیگر اهداف ما در این زمینه است.
علیپور در پایان سخنانش متذکر شد: قطب برنامه‌های خود را در سطح شهرستان، گسترش ، بسط و توسعه فعالیت‌های قرآنی می‌دانیم.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار