دسترسی سریع
کد خبر: ۳۰۴۲
۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۸
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان:

امام صادق (ع) اسوه «جهادتبیین» بود

حجت الاسلام رضا دیلمی با بیان‌اینکه امام صادق (ع) اسوه «جهادتبیین» بود، گفت: تبلیغ، تبیین و تعمق بخشی به معارف فقهی و اسلام ناب از ویژگی‌های شاخص حکومتی امام صادق (ع) است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان، حجت‌الاسلام رضا دیلمی در گفت وگو با خبرنگاران در مورد سیره امام صادق(ع) با اشاره به اینکه آن بزرگواردر مبارزه با طاغوت ،  بسط و گسترش علم و دانش و ایجاد کارهای تشکیلاتی سرآمد بود، اظهار کرد: حقیقتا حرکت جریان‌ساز و تشکیلاتی امام صادق(ع) با محوریت مقابله با خط تحریف و بسترسازی تربیت ۴ هزار شاگرد در راستای تعالی اسلام ناب، بسیار شگرف و تاثیر گذار بود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان با بیان‌اینکه امام صادق(ع) اسوه و الگوی جهاد تبیین بود، افزود: تبلیغ و تبیین و تعمق بخشی به معارف فقهی و اسلام ناب و تبیین نظام واره امامت، از ویژگی‌های شاخص حکومتی امام ششم است.

وی با بیان‌اینکه ایجاد شبکه تشکیلاتی هوشمند و فراگیر در برابر خط رسانه‌ای دشمن از دیگر اقدامات حکومتی امام صادق(ع) بود، افزود: یکی دیگر از کارهایی که امام صادق(ع) بسیار به آن اهتمام داشت و برای آن تلاش کرد، بحث ایجاد وحدت میان شیعیان و دیگر فرق اسلامی بود. روایت‌های زیادی از آن حضرت در این مورد آمده است مانند این روایت که حضرت فرمودند شما شیعیان برای کسی که به او روی آورده‌اید زینت باشید و باعث زشتی و آبروریزی ما نشوید. در نماز جماعت آنها شرکت کنید و از مریض‏‏های آنان عیادت نمایید و در تشییع جنازه‏ آن‌ها حاضر شوید.

حجت الاسلام دیلمی با بیان‌اینکه اولین و اساسی‌ترین فعالیت امام صادق(ع) در آن عصر، مواجهه فکری با دشمنان شیعه و همچنین تربیت شاگردانی عالم برای قوام دین بود، تصریح کرد: امام صادق(ع) شاگردان مخصوص خودش را هم با علوم فراوان تربیت می‌کرد. بخشی را در مسائل فقهی، بخشی را در مسائل تفسیری، بخشی را در مسائل کلامی و به این ترتیب توانست تشیع، ولایت و امامت را نجات دهد و تحریف‌ها در مباحث دینی را پاسخ داده و تفرقه‌زدایی کند.

معاون فرهنگی تبلیغات گلستان بیان کرد: حقیقتا امام صادق(ع) در عبودیت و تقوا و رسیدگی به نیازمندان و بذل و بخشش و در تمام شئونات اسلامی اسوه بی‌بدیل و بی‌نظیر بود و باید در مباحث تربیتی از این امام همام بیشتر بهره‌مند شویم.

وی با بیان‌اینکه تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در سیره امام صادق(ع) مشهود است، تصریح کرد: باید بستری فراهم کنیم که  براساس منویات مقام معظم رهبری در حوزه جامعه پردازی و ایجاد شبکه تبلیغاتی و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و دستاوردهای نظام با توجه به سیره امام صادق(ع) در مباحث تربیتی تحول آفرین باشد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار