دسترسی سریع
کد خبر: ۳۳۱۷
۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
با حضور اهالی فرهنگ و هنر

کتاب «روایت در مجموعه عکس مستند» در سنندج رونمایی می‌شود

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، با حمایت حوزه هنری استان کردستان و همکاری و مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و دبیرخانه سنندج پایتخت کتاب ایران، کتاب «روایت در مجموعه عکاسی مستند» رونمایی و با حضور اساتید دکتر خسرو سینا و دکتر جلال نصیری هانیس از پژوهشگران و اساتید دانشگاه ساعت ۱۷ روز شنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ در سالن شماره ۶ پردیس سینمایی بهمن سنندج مورد نقد و بررسی قرارمی گیرد.
کتاب روایت در مجموعه عکس مستند با نویسندگی فرهاد مطاعی در نشر کتاب پرگار در ۲۷۶ صفحه در قطع وزیری فروردین ماه ۱۴۰۱ به چاپ رسیده است.
کتاب روایت در مجموعه عکس مستند با بررسی ساختار‌های روایتی در مجموعه عکس و واکاوی و تطبیق آن با ساختار‌های روایی رایج در ادبیات و سینما، به اهمیت و نحوه استفاده از روایت، در مجموعه عکس مستند اجتماعی می‌پردازد. کتاب حاضر راهنمایی برای عکاسان در تهیه مجموعه عکس مستند اجتماعی است و عکاسان را از ایده تا پژوهش و انتخاب موضوع، مراحل عکاسی، انتخاب ساختار روایتی حین عکاسی، نحوه استفاده از عناصر انسجام، ویرایش بصری و تدوین عکس‌ها در قالب ساختار روایتی و در نهایت آمادگی برای انتشار، همراهی می‌کند.
کتاب برای عکاسان مستند و خبری، گالری داران، ناشرین، سردبیران و ادیتور‌های خبرگزاری‌ها، آژانس‌ها، مجلات تخصصی و همچنین دوستداران عکاسی مستند اجتماعی سودمند خواهد بود.
فرهاد مطاعی متولد ۱۳۶۷ کارشناس ارشد عکاسی، مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه عکاسی، طی پژوهشی که در باب روایت در مجموعه عکس مستند انجام داده است.
علاقه‌مندان با دیدن فهرست و خرید اینترنتی کتاب روایت در مجموعه عکس مستند از طریق نشانی فروشگاه اینترنتی نشر کتاب پرگار می‌توانند از تخفیف ۲۰ درصدی کتاب مذکور بهره‌مند شوند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار