دسترسی سریع
کد خبر: ۳۴۹۷
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۵
کارشناس امور مساجد تبلیغات اسلامی گلستان خبر داد:

اجرای طرح ارتقای محوری مساجد در شهرستان‌های گلستان

حجت‌الاسلام محمدعلی شاهینی از اجرای طرح ارتقای محوری مساجد در چهار مسجد استان گلستان به همت مرکز راهبری فرهنگی امور مساجد اداره تبلیغات اسلامی در سال جاری خبر داد.
 

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حجت‌الاسلام محمدعلی شاهینی در گفت‌وگو با خبرنگاران به طرح ارتقای محوری مساجد در شهرستان‌های استان در سال ۱۴۰۱ اشاره کرد و افزود: از طرف مرکز راهبری فرهنگی امور مساجد اداره تبلیغات استان در سال ۱۴۰۱ طرح ارتقای محوری مساجد در ۴ مسجد در هر شهرستان در دستور کار قرار دارد.

کارشناس امور مساجد تبلیغات اسلامی گلستان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه مساجد باید محلی برای فعالیت‌های اجتماعی و محور تمدن نوین اسلامی باشد، گفت: نباید مساجد را صرفاً به محلی برای نماز خواندن و انجام مسائل عبادی خلاصه کرد، لذا اگر بخواهیم پایگاه عبودیت تقویت شود ابتدا باید مسائل اجتماعی که زمینه‌ساز عبودیت هستند شناسایی شده و در جهت رفع آن آسیب‌شناسی کنیم.

وی با بیان‌اینکه در اوایل انقلاب حضور جوانان در مساجد زیاد بود، تصریح‌ کرد: یکی از مشکلات امروز بعد از گذشت چند سال از انقلاب، کمرنگ شدن حضور جوانان در مساجد است.

حجت‌الاسلام شاهینی با تاکید بر اینکه مساجد باید کانون علم و دانش باشند، اظهار کرد: یک جوانان و نوجوانان باید به وظایف خود آشنا باشد، در وهله اول مبانی انقلاب را بفهمد و خوب تفسیر کند و در نهایت بتواند به روشی زیبا از آن دفاع کند.

وی با بیان‌اینکه طبق گفتمان امامین انقلاب مساجد محور تمدن‌سازی در جامعه هستند، افزود: طرح ارتقا و بازسازی مساجد در سه بخش شامل بازسازی و هویت بخشی مساجد، جریان فرهنگی اجتماعی و ارائه خدمت در مسجد، ارتقای راهبردی مناطق تلفیقی و آسیب پذیر با محوریت مساجد در دستور کار قرار دارد.

کارشناس امور مساجد تبلیغات اسلامی گلستان با بیان‌اینکه هدف از این طرح محور قراردادن فعالیت‌های فرهنگی قرآنی در مساجد است، افزود: تأثیرگذاری هر اقدامی در مساجد بستگی به نوع پیام و محتوای آن دارد. اگر محتوای پیام خوب باشد اثرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار