دسترسی سریع
کد خبر: ۳۵۰۳
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
رئیس اداره تبلیغات اسلامی نقده در گفتگو با تقریب:

علمای شیعه و سنی نقده بر لزوم وحدت جبهه مقاومت و فلسطین دارند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نقده از برگزاری افطاری وحدت در ماه رمضان امسال در ۸ شهرستان آذربایجان غربی خبر داد و گفت: یکی از آنها شهرستان نقده بود که با حضور روحانیان شیعه و سنی برگزار شد و در مورد لزوم وحدت جبهه مقاومت و فلسطین نیز تاکید شد.

علمای شیعه و سنی نقده بر لزوم وحدت جبهه مقاومت و فلسطین دارند

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام سیدسجاد مدنی در گفتگو با خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، با اشاره به روز اول تیر، سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: از جمله اهداف سازمان تبلیغات اسلامی، تقویت باور‌های دینی و مبارزه با تحجر بوده و در این مسیر، تأکید مقام معظم رهبری و برنامه سازمان تبلیغات اسلامی برای حذف یا اصلاح شیوه‌های سنتی نامتناسب با ارزش‌های اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در شهرستان نقده پنج موسسه قرآنی و ۱۰ خانه قرآنی شهری و روستایی فعال است تصریح کرد: همچنین شورای هیات مذهبی در نقده فعال است و ۱۲۰ هیات مذهبی برادران و خواهران وجود دارد که ۷۰ هیات مذهبی فعال بوده و در مناسبت‌های طول سال برنامه دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نقده گفت: علاوه بر کانون‌ها و خانه‌های قرآنی، شورای مردمی قرآن و عترت در نقده فعال بوده و لازم است مردم و مسئولان آن‌ها را مورد حمایت قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه اداره تبلیغات اسلامی از نظر اعتبارات ضعف دارد، افزود: ساختمان اداری و ساختمان کانون قرآن و ۱۰ خانه عالم در روستا‌ها نیازمند تعمیر و تجهیز بوده و مساجد و حسینیه‌ها باید حمایت شوند که لازم است مسئولان در اختصاص بودجه مورد توجه قرار دهند.

حجت‌الاسلام مدنی با اشاره به اینکه امسال، اداره تبلیغات اسلامی نقده برنامه‌های متنوعی داشته است گفت: از جمله آن‌ها برگزاری مراسم اعتکاف، برگزاری محافل انس با قرآن، مجالس تفسیر، روخوانی، دوره مفاهیم یک و دو قرآن، فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی و نیز برگزاری دوره حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم و همچنین پویش ختم قرآن بوده است.

وی با اشاره به اعزام مبلغ به مساجد و حسینیه‌های روستایی و شهری اظهار داشت: از سوی دیگر برگزاری کارگاه‌های فرزندآوری و دستاورد‌های انقلاب اسلامی، فعال‌سازی مساجد غیر فعال، برگزاری کارگاه‌های عفاف و حجاب، اجرای دوره‌های آموزشی برای مربیان مهد کودک و برگزاری کارگاه‌های آموزشی احکام کسب و کار و بازاریابی دینی از جمله آن‌ها است.

حجت‌الاسلام مدنی از برگزاری افطاری وحدت توسط اداره کل در ۸ شهرستان خبر داد و تصریح کرد: یکی از آن‌ها شهرستان نقده بود که با حضور روحانیان شیعه و سنی برگزار شد و در مورد لزوم وحدت جبهه مقاومت و فلسطین نیز تأکید شد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار