دسترسی سریع
کد خبر: ۳۶۲۷
۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۸
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران:

طرح‌های فرهنگی در سواحل مازندران اجرا می شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: طرح‌های فرهنگی سواحل دریای مازندران در همه شهرهای ساحلی به ویژه مناطق غرب استان همانند شهرهای محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس و رامسر در حال اجرا است.

اجرای طرح‌های فرهنگی در سواحل مازندران/ ناکافی بودن امکانات در سواحل

حجت‌الاسلام محمدمهدی شریف‌تبار صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن تشکر از اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی سواحل دریا، به لزوم جدی ایجاد وحدت در اجرای بهتر این طرح‌ها در سواحل اشاره و اظهار کرد: طرح‌های فرهنگی سواحل دریای مازندران در همه شهرهای ساحلی به ویژه مناطق غرب استان همانند شهرهای محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس و رامسر در حال اجرا است.

وی با برشمردن اهداف اجرای طرح‌های فرهنگی در سواحل گفت: مهمترین هدف اجرای این طرح‌ها ایجاد امنیت اخلاقی، اجتماعی و نشاط فرهنگی برای خانواده‌ها و مسافران است که از راه‌های دور و نزدیک مهمان استان مازندران هستند.

شریف‌تبار، به کمبود پایگاه‌های طرح سواحل در مناطقی که توسط دولت آزاد شده است اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه طرح آزادسازی توسط دولت که مورد انتظار و استقبال عموم مردم نیز قرار گرفت، اجرا شده است، پایگاه‌های طرح سواحل نیز به طبع آن باید افزوده شود و انتظار می‌رود، برای این موضوع اعتبار بیشتر و حمایت ویژه‌ای باید اختصاص یابد.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران، سپاه کربلا و سازمان تبلیغات اسلامی را دو نهاد فعال در اجرای فعالیت‌های فرهنگی این طرح‌ها عنوان و بیان کرد: حضور گروه‌های تبلیغی جهادی با ایجاد پایگاه نشاط اجتماعی و فعالیت‌های فرهنگی همراه با برنامه‌های متنوع همانند مسابقات و بازی‌های بومی و محلی، اقامه نماز جماعت و همچنین برنامه‌های متناسب با ماه محرم و صفر در سواحل است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در ادامه، افزود: نبود حمایت کافی از فعالان مردمی در فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی، نبود امکانات و تجهیزات برای فعالیت موثرتر سازمان‌های متولی فرهنگی در این حوزه و همچنین ناکافی بودن اعتبارات استانی از جمله مشکلات در روند اجرای طرح سواحل دریا است که باید مورد توجه مسؤولان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پایگاه‌های طرح سواحل دریای مازندران، باید با نگاه ملی دیده شود، خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت منطقه جغرافیایی و حجم انبوه حضور گردشگر و مسافر در طول سال به ویژه ایام تابستان، برای اجرای بهتر طرح‌های فرهنگی سواحل دریا، انتظار می‌رود، تلاش‌ها، اقدامات و رایزنی‌های از سوی مسؤولان استانی و متولیان پیگیری کننده در راستای ملی شدن این طرح، انجام گیرد تا در آینده شاهد رشد و اثرات بیشتر و بهتر فعالیت‌ها در این امر و بهره‌مندی حداکثری مسافران و ساکنان محلی از سواحل و تفرجگاه‌ها باشیم.

شریف‌تبار، با تاکید بر تدوین پیوست فرهنگی و تبیینی برای همه طرح‌ها، افزود: رهبر معظم انقلاب در رهنمودهای مختلف به تدوین پیوست فرهنگی و تبیینی برای همه طرح‌های عمرانی و زیرساختی تاکید می‌فرمایند و از مسؤولان و دست اندرکار عمرانی طرح‌های سواحل انتظار می‌رود تا در همه طرح‌ها، توجه بیشتری به این موضوع اختصاص یابد.

وی با بیان مشکلات و موانع اجرای فعالیت‌های فرهنگی در سواحل و تفرجگاه‌های استان، تاکید کرد: یکی از مسائل مهم در راستای رفع موانع در این امر، ایجاد وحدت رویه در فعالیت‌های فرهنگی و عدم موازی کاری است که، با توجه به اینکه اجرای فعالیت‌های فرهنگی سواحل که مدیریت آن بر اساس مصوبات ستاد استانی بر عهده کمیته فرهنگی ستاد سواحل با دبیری معاونت فرهنگی سپاه و نقش‌آفرینی ویژه سازمان تبلیغات اسلامی و همراهی دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی است، شاهد واگذاری و مسؤولیت‌سپاری جدید و بخشی فعالیت فرهنگی در سواحل هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اسلامی در پایان، خواستار ایجاد انضباط فرهنگی در فعالیت‌های سواحل ذیل کمیته ستاد استانی شد.

ارسال نظر
پرطرفدار