دسترسی سریع
کد خبر: ۳۷۶۴
۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۲

برگزاری طرح آزمون “حفظ عمومی قرآن” در ۱۲ مؤسسه و خانه قرآنی زنجان

با ابلاغ سازمان دارالقرآن الکریم؛ طرح حفظ عمومی قرآن در استان آغاز شده و با توجیه اعضای کمیته فنی، ممتحنین، موسسات و خانه های قرآنی مجری این طرح، ۱۲ مرکز ، مجری برگزاری طرح عمومی حفظ در استان خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان ، حجت الاسلام حمید حسنی - رئیس اداره امور قرآنی-  با اعلام این خبر گفت: طی ابلاغ سازمان دارالقرآن الکریم، طرح حفظ عمومی قرآن در استان آغاز شده است و با توجیه اعضای کمیته فنی، ممتحنین، موسسات و خانه های قرآنی مجری این طرح، ۱۲ مرکز مجری برگزاری طرح عمومی حفظ در استان خواهند بود.

وی اظهار داشت: هدف از برگزاری این طرح، ترویج و توسعه فرهنگ قرآن در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن است، در این طرح مؤسسات و خانه‌های قرآن و عترت می‌توانند نسبت به اخذ آزمون شفاهی (حداقل ۴ آزمون در طول سال) از حافظان قرآن خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: این طرح؛ حافظان یک جزء تا ۳۰ جزء قرآن کریم را شامل می‌شود و مجریان برگزاری طرح می توانند با تعریف رشته های آزمون، حافظان قرآن را مورد ارزیابی قرار دهند. دبیرخانه استان مسئول توجیه و آموزش مجریان طرح در استان می باشد و پس از آموزش موسسات و خانه های قرآن و ممتحنین، طرح در استان برگزار می شود.

وی ابراز داشت: برنامه حفظ عمومی، مطالبه جدی حافظان قرآن به‌صورت حفظ عمومی است، و پس از پایان هر دوره آزمون، به افرادی که نمره حد نصاب را کسب کند گواهی معتبر اعطا می‌شود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار