دسترسی سریع
کد خبر: ۴۱۲۰
۱۹ تير ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۵
درخواست مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان از مجموعه‌های دینی مردمی

برای تبیین خوبی‌ها در دهه امامت و ولایت تلاش کنید

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه گفتن کارهای خوب برای همدیگر از موضوعات جهاد تبیین است، افزود: بیاییم امسال غدیر را متفاوت برگزار کنیم و مجموعه‌های دینی مردمی برای تکثیر و نشر خوبی‌ها در ایام دهه امامت و ولایت تلاش کنند.

به گزارش نهضت، حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی فوقی ظهر شنبه هجدهم تيرماه در نشست تشکل‌های مردمی و برگزارکنندگان مراسم جشن غدیر ضمن اشاره به اهمیت پاسداشت عید سعید غدیر، حاضران در جلسه را از پیشگامان تعظیم شعائر ائمه معصومین علیهم‌السلام برشمرد و گفت: ما به عنوان سازمان تبلیغات اسلامی، همیشه در کنار مجموعه‌هایی که برای پاسداشت ارزش‌های الهی تلاش می‌کنند، هستیم.

وی ادامه داد: وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی فقط مجوز دادن نیست بلکه تا سر انجام هر کاری، آن را پیگیری می‌کنیم تا حرمت اهل بیت علیهم‌السلام تحت تاثیر سلیقه‌های فردی و سیاسی قرار نگیرد؛ معتقدم کسی که نوکری اهل بیت علیهم السلام را انجام می‌دهد، باید تکریم شود..

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با تبیین بایدها و نبایدهای برپایی ایستگاه‌های صلواتی گفت: وحدت آفرینی، مردمی بودن، توجه به شعور در کنار شعار، نظم و رعایت قوانین، توجه به مسائل تربیتی و کادرسازی، بهره‌گیری از ظرفیت عظیم جوانان و نوجوانان، تلاش برای مایه زینت اهل بیت علیهم السلام بودن، خلاقیت و ابتکار و نشاط آفرینی از ویژگی‌های ایستگاه صلواتی شاخص است.

وی با بیان اینکه هیچ فاصله‌ای بین سازمان تبلیغات اسلامی و هیئات مذهبی نیست، اظهار کرد: معتقدیم و وظیفه خود می‌دانیم برای تسهیل امور مربوط به هیئات مذهبی و مجموعه‌های فرهنگی شهر و همچنین روان‌سازی فرآیندها تلاش کنیم.

حجت‌الاسلام مهدی فوقی حضور موثر در انجام خدمات اجتماعی، امیدبخشی، تلاش در جهت رفع آسیب‌های فرهنگی اجتماعی، تحول آفرینی، نوآوری در کارها و جذب جوانان و نوجوانان را از شاخصه‌های هیئت تراز انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: در جهت معرفی و تکریم افراد و مجموعه‌های شاخص، همایش‌ها و جشنواره‌های متعدد قبل و بعد از ماه محرم برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال برقراری حلقه وصل بین مجموعه‌ها و طیف‌های مختلف است، افزود: تاکید غدیر بر مسأله وحدت است و هر کسی موجب اختلاف و تندروی شود، هیئتی نیست.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه گفتن کارهای خوب برای همدیگر از موضوعات جهاد تبیین است، افزود: بیاییم امسال غدیر را متفاوت برگزار کنیم و مجموعه‌های دینی مردمی برای تکثیر و نشر خوبی‌ها، امیدآفرینی و همبستگی و نشاط در ایام دهه امامت و ولایت تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی برگزاری جشنواره ها با هدف پیشبرد امور حوزه فرهنگ دینی و آموزش اقشار فعال در حوزه های اجتماعی و فرهنگی را در دستور کار دارد، افزود: در آینده‌ی نزدیک، دوره‌های توانمندسازی مسئولان ایستگاه‌های صلواتی را با هدف پرداختن به موضوعات مختلف معرفتی، پشتیبانی و رسانه‌ای مرتبط با ایستگاه‌ها برگزار خواهیم کرد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار