دسترسی سریع
کد خبر: ۴۲۴۴
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:

جهاد تبیین در مسئله حجاب و عفاف ضرورت مهم فرهنگی و اجتماعی است

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت:در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، جهاد تبیین در مسئله حجاب و عفاف ضرورت مهم فرهنگی است.
به گزارش روابط عمومی نهضت، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در گفتگوی زنده تلوزیونی بمناسبت 21 تیرماه سالروز قیام مردم در مسجد گوهرشاد در دفاع از حجاب و عفاف، به اهمیت حفظ حریم و حیا در ارتباطات اجتماعی اشاره و اظهار کرد: حجاب و پوشش تنها مختص انسان نبوده و با نگاه به عالم هستی، در می یابیم که خداوند تمام موجودات را دارای پوشش و حفاظ آفریده و عریانی و برهنگی را عامل افول و سقوط برشمرده است.

وی گفت: حفظ حجاب و ملزم بودن به رعایت حیا و شئونات اخلاقی تنها مختص بانوان نیست بلکه مردان جامعه نیز باید در مراودات اجتماعی و نوع پوشش در جامعه، متانت و حیا را در نظر گرفته و از الگوهای نامتعارف که عموما تولید کشورهای غربی برای ایجاد بی عفتی در جوامع اسلامی است، دوری کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل توجه به انسانیت در ارتباطات اجتماعی را مهم برشمرد و گفت: رفتار و نوع ارتباط مردم با یکدیگر در جامعه باید به گونه ای باشد که انسانیت و ارزش های والای انسانی مد نظر بوده و نگاه جنسیتی مطرح نباشد و این امر فقط با رعایت حیا و عفت بین مردان وزنان جامعه میسر است.   

بانوان شهر دارالارشاد اردبیل در فرهنگ سازی حجاب و عفاف همگام با متولیان فرهنگی به میدان آمده اند

حجت الاسلام جعفرزاده به برنامه های فرهنگی هفته حجاب و عفاف در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در فرهنگ سازی حجاب و عفاف تمام نهادها و ادارات به میدان آمده و در این میان همت همگانی مردم حسینی و با فرهنگ اردبیل نیز در دفاع از حریم ارزش های دینی و انسانی و پاسداشت حجاب و عفاف عامل موثری در فرهنگ سازی حجاب و عفاف در جامعه است.

وی با ابراز خرسندی از اقدام دولت در ابلاغ آیین نامه پوشش بانوان و آقایان در ادارات و اماکن عمومی به تمامی دستگاه های اجرایی و نهادهای دولتی، بر ضرورت عمل به مصوبات قانونی کشور در حفظ حجاب و عفاف تاکید کرد و گفت: در قانون جمهوری اسلامی ایران حفظ حجاب وعفاف به عنوان قانون مشخص شده و همچنان که در تمام امور کشور، رعایت قوانین باعث حفظ امنیت و سلامت اجتماعی می شود، رعایت حجاب و عفاف نیز جزو قوانین بوده و جمله "نه به حجاب اجباری" با هدف تشویش افکار عمومی در رسانه های معاند، هیچ جایی در فرهنگ ایرانی اسلامی ندارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل تلاش برای ارتقای امنیت و نیز کاهش آسیب های اجتماعی را وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت:  جهاد تبیین در مسئله حجاب و عفاف ضرورت مهم فرهنگی بوده و  فرهنگ سازی حجاب در جامعه با محوریت ائمه جمعه، ادارات و نیز دختران و زنان جامعه با هدف مقابله با نهاجم فرهنگی دشمن، در اولویت برنامه های فرهنگی هفته حجاب و عفاف قرار گرفته و با استفاده از ظرفیت مساجد، هیئت های مذهبی، مدارس و ادارات به روشنگری و بصیرت افزایی در حوزه حجاب و عفاف می پردازیم.

حجت الاسلام جعفرزاده در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری نشست فرهنگی نقش مرجعیت اردبیل در قیام گوهرشاد اشاره کرد و گفت: در سالروز قیام گوهرشاد، نشست فرهنگی نقش مرجعیت اردبیل در گرامی داشت مرحوم آیت الله سید یونس اردبیلی و مرحوم آیت الله علمی از عالمان دینی مکتب حسینی اردبیل که در قیام گوهرشاد نقش موثری داشته و به دفاع از حریم حجاب و عفاف برخواستند برگزار می شود که عموم علاقمندان می توانند روز سه شنبه 21 تیر ساعت 10 صبح در این نشست در محل سالن خطایی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی،  شرکت کنند.

عضو شورای فرهنگ عمومی استن اردبیل به اجتماع بزرگ بانوان در صیانت از حجاب و عفاف و حریم خانواده  در محل پارک ملت اردبیل اشاره کرد و گفت: در سراسر استان اردبیل اجتماع مردمی در دفاع از حجاب و عفاف و حریم خانواده برگزار می شود که مهم ترین شعار این اجتماع اعتراض به بد حجابی وانزار از  رواج بی حیایی در جامعه است.

وی برگزاری «جشنواره وقارالی قیزلار» را از دیگر برنامه های هفته حجاب و عفاف عنوان کرد و گفت: این جشنواره به صورت استانی در تمام شهرستان ها با محوریت تبلیغات اسلامی و با هدف ایجاد لشگر سایبر در دفاع از حریم عفاف و حجاب با نقش آفرینی بانوان در قالب دلنوشته و حرف آورد با انتشار پیام های اخلاقی با محتوای حجاب و عفاف در فضای مجازی برگزار و از برگزیدگان و صاحبان آثار برتر در روز 23 تیرماه در فرهنگسرای بانوان اردبیل تجلیل خواهد شد.

حجت الاسلام جعفرزاده گفت: برگزاری مراسم «پیاده روی دختران آفتاب» در پارک جنگلی مشگین شهر، مچتمع گردشگری شورابیل اردبیل و دیگر شهرستان های استان، اجرای پویش خاطره نویسی از دوران منحوس کشف حجاب، برگزاری نشست های علمی با حضور اساتید دانشگاه و متخصصین حوزه حجاب و عفاف در تمام مناطق استان اعم از موسسات و مراکز قرآنی، هیئت های مذهبی، تشکل های دینی و اماکن عمومی با هدف حفظ هویت و اصالت فرهنگی و دینی جامعه اسلامی برگزار می شود.

گفتنی است، برنامه های فرهنگی در گرامی داشت هفته حجاب و عفاف از 21 تیر ماه آغاز و تا 27 تیرماه 1401 در استان اردبیل برگزار می شود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار