دسترسی سریع
کد خبر: ۴۳۵۱
۲۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۹
مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی کشور:

زینت عفیفانه، ضامن پیشرفت جامعه اسلامی است

مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: زینت عفیفانه، ضامن پیشرفت جامعه اسلامی است و عفت، عنصر مهمی است که باید در جامعه دیده شود تا زنان به رشد برسند.
مسعود محمدی نویسنده

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان؛ عاطفه سعیدی نژاد مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی کشور در نشست با مبلغات استان کردستان که در مجتمع فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار شد ضمن تبریک هفته حجاب و عفاف اظهار داشت: عنصر عفت و حیاورزی که یکی از عناصر مهم و نگاه‌های مترقی دین برای رشد و اثر گذاری بوده را باید بتوانیم به جامعه معرفی کنیم.

وی به دیدگاه اسلام به نقش زنان اشاره کرد و افزود: در دین مبین اسلام جایگاه متعالی و حضور اثرگذار زن مهم است که بحث حریم و پوشش چه برای مردان و چه برای زنان جدی گرفته شده است .

عاطفه سعیدی نژاد عنوان کرد: ما در معرفی زن قائل به نگاه الگوی سوم هستیم الگوی سوم در برابر الگوی اول (شرقی) و الگوی دوم( غربی) که زن نه در نگاه خانه و خانه داری و نه در نگاه کارگر است و باید خوب به جامعه معرفی شود .

وی یادآور شد: غرب و تمدن غربی در نگاه به زن به شدت پلید است و این کم کاری ما بوده که نتوانستیم این عمل را در عینیت جامعه غربی به جامعه خودمان معرفی کنیم .

 مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: امروز هنر ما این است که فرصت‌ها، شگفتی‌ها و ظرفیت‌های مهم دین خود را برای زنان معرفی کنیم و تعریف ویژه، کارآمد و اثرگذاری که از زن انتظار می‌رود در جامعه شکل بگیرد در انقلاب اسلامی به ثمر برسانیم .  

وی همچنین با اشاره به گام دوم انقلاب عنوان کرد: امروز اگر در مسیر شکل دادن پیشرفت ایرانی اسلامی هستم باید زنان جای خودشان را پیدا کنند و یکی از مهمترین عناصر راهیابی زنان در جامعه و ایجاد عنصر است .

عاطفه سعیدی نژاد اظهار داشت: در نهضت پیشرفت بانوان که سازمان تبلیغات اسلامی داعیه دار شکل‌گیری این حرکت مهم و اثرگذاری مردمی در فضای بانوان است ما توانستیم در استانهای مختلف شبکه های از بانوان شکل بدیم و تلاش است که ظرفیت‌های بانوان را در شکل‌گیری این پیشرفت ایرانی اسلامی دور هم جمع و به نقش آفرینی زنان کمک بکنند.

وی تصریح کرد: این نقش آفرینی امروز مورد نیاز جامعه است و خیلی از ابهامات و سوالات را از روی چشم زنان ایران اسلامی بر می دارد .

وی در پایان افزود: امید است استان کردستان مبدا شکل‌گیری حرکت‌های بزرگی در فضای بانوان در مسیر رشد و تعالی و پیشرفت آنان در جامعه باشد .

گفتنی است: در پایان نشست جلسه پرسش و پاسخ مبلغات با مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار و به بیان نظرات خود در راستای نهضت پیشرفت پرداخته و به 5 نفر از بانوان مبلغه فعال در عرصه فرهنگی و دینی هدایایی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی اهداء گردید .

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار