دسترسی سریع
کد خبر: ۴۴۲۹
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۴

برترین‌های دهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت معرفی شدند

مراسم اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت با حضور گروه‌های مختلف دف نوازی از سراسر کشور و چند گروه از اقلیم کردستان عراق و افغانستان در سنندج برگزارشد. دف‌نوازان در چهار بخش تک نوازی، گروه نوازی، مولودی خوانی و دو نوازی در این دوره از جشنواره دف نوای رحمت با همدیگر به رقابت پرداختند.
فاطمه شعبانی نویسنده

 

دهمین جشنواره بین المللی دف نوازی رحمت

دهمین جشنواره« دف نوازی رحمت» با حضور گروه‌هایی از استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان، فارس، بوشهر، خراسان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، گلستان و مازندران در سنندج، پایتخت دف جهان برگزار شد و روز شنبه با معرفی برترین‌ها در پردیس سینمایی بهمن سنندج به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار نهضت ، در این آیین و براساس رای هیات داوران این جشنواره، در بخش تکنوازی بانوان رده سنی نوجوان شیوا ممیز از اصفهان مقام اول، فاطمه رباط جزی از مشهد مقام دوم و سیما رضایی از یزد مقام سوم را از آن خود کردند.

بخش تکنوازی بانوان رده سنی بزرگسالان نگار فتحی از اصفهان، نسیم امیری اسفندقه از کرمان و شقایق امیری از ماهشهر استان خوزستان به ترتیب اول تا سوم شدند.

دهمین جشنواره بین المللی دف نوازی رحمت

در بخش تکنوازی آقایان رده سنی نوجوان حمیدرضا توکلی از مازندران اول، پارسا مرادی از کردستان دوم و امیر رضا بیات از زنجان سوم شدند.

در بخش تکنوازی آقایان رده سنی بزرگسالان محمد مرادی و سید مبین حسینی‌نژاد هر  ۲ از کردستان به ترتیب مقام های اول و دوم و محمد فتحی چراتی از مازندران مقام سوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش گروه‌نوازی، گروه جانان به سرپرستی غزل میرزایی از استان خوزستان مقام اول، گروه آوین به سرپرستی مریم گلسرخی زاده از استان یزد مقام دوم و گروه میم به سرپرستی مصیب میردادی از استان فارس مقام سوم این بخش را کسب کردند.

در بخش مولودی خوانی گروه اخوان به سرپرستی حمید وکیلی مقام اول، گروه بیدل به سرپرستی علی  پورعطایی از خراسان رضوی و گروه ژارک به سرپرستی حمزه ترکه از کردستان به صورت مشترک مقام دوم و گروه بیداد به سرپرستی رضا امینی‌راد از خراسان شمالی مقام سوم را از آن خود کردند.

همچنین در بخش گروه های بین‌المللل این جشنواره نیز از گروه کسنزانی به سرپرستی حسن عبدالکریم از اقلیم کردستان عراق و گروه موسیقی نوای خراسان از کشور افغانستان تجلیل شد.

دهمین جشنواره بین المللی دف نوازی رحمت

در بخش ویژه این جشنواره، ۲ نوازی دف وسازهای محلی (شمشال و دف) به همراه اشعار حماسی به سرپرستی محمد قهرمان نژاد از بوکان، ۲نوازی دیوان ودف به سرپرستی سامان قادرپور از سردشت و گروه غوغا به سرپرستی شایان آدینه زاده از بجنورد به عنوان گروه های برتر تجلیل شد.

در ادامه این آیین از داوران جشنواره متشکل از بیژن کامکار، هادی منتظری، مسعود حبیبی، احمد خاک طینت و علیرضا غوثی تجلیل شد.

دهمین جشنواره بین المللی دف نوازی رحمت

‌دهمین جشنواره بین‌المللی دف‌نوازی «دف نوای رحمت» از ۲۳ تا ۲۵ تیر در سنندج برگزار شد.

تعداد بازدید : 2
ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار