دسترسی سریع
کد خبر: ۴۵۷۸
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵

دوره آموزشی ارتقای توانمندی مبلغین کردستان برگزار شد

به همت اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، دفتر نماینده ولی فقیه کردستان، مرکز خدمات حوزه های علمیه و حوزه علمیه خواهران و برادران کردستان، دوره ارتقای توانمندی مبلغین کردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان، حجت‌الاسلام ناصر میرمحمدیان مسئول بنیاد جامعه پردازی هدایت در دوره ارتقای توانمندی مبلغین کردستان که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این بیانیه نقشه راه را برای تحقق ظهور مشخص کرده‌اند و این نقشه همان خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی است.

حجت الاسلام میرمحمدیان با اشاره به وجود تمدن‌های مختلف عنوان کرد: بسیاری از دستورالعمل‌ها، برنامه‌ریزی‌ها، ساخت و سازهای ما مبتنی بر تمدن غربی است و این به دلیل تسلطی است که این تمدن بر ما ایجاد کرده است.

مدیرعامل بنیاد هدایت  بیان کرد: ما هر صبح بلند می‌شدیم و دعای عهد می‌خواندیم و اعلام آمادگی می کنیم و تأکید داریم که پا به رکاب حضرت ولی عصر(عج) آماده خدمت هستیم و بی‌شک تلاش در مسیر تمدن سازی یکی از بزرگترین این کارها است که باید نسبت به آن اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: اگر اتوبوسی در ورودی حوزه علمیه بیاید و از طلاب برای حضور در میدان جهاد حلب سوریه دعوت کند خیلی از طلاب اعلام آمادگی می کنند چرا که این جهاد را لبه تیغ جنگ تمدنی اسلام با کفر می دانند اما اگر از همین طلاب دعوت شود که برای امامت مسجد حضور پیدا کنند خیلی ها نمی پذیرند؛ چرا که نگاهشان به میدان امامت اینگونه نیست و آن را خط مقدم جنگ تمدنی با کفر نمی دانند.

گفتنی است؛ در این مراسم گفتمان امامت، موضوع جهاد تبیین و خدمات بنیاد هدایت به شبکه امامت به بحث گذاشته می‌شود و کارگاه‌های حل مسئله بخش دیگری از برنامه‌های این نشست بود.

این مراسم با حضور حجت الاسلام رنجبر مدیر حوزه علمیه کردستان، معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی کردستان و امامان محله این استان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.

موضوعات این دوره ها که به مدت دو روز برگزار می شود، شامل مبانی گفتمان امامت، جامعه پردازی و تمدن سازی، مبانی مسئله شناسی و حل مسئله، جهد تبیین، سواد رسانه ای است.

اساتید این دوره ها نیز حجت الاسلام محلاتی و حجت الاسلام میرزایی که از طرف بنیاد هدایت برای برگزاری این دوره ها در سنندج حضور داشتند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار