دسترسی سریع
کد خبر: ۴۵۸۹
۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۸

۲۰۰ پیرغلام اهل بیت(ع) تجلیل می‌شوند

دود ۲۰۰ پیرغلام اهل بیت (ع) سراسر کشور شامل پیشکسوتان هیات‌داری در آیین تکریمی با عنوان یک عمر نوکری از سوی بنیاد دعبل خزاعی تجلیل می شوند.

۲۰۰ پیرغلام اهل بیت(ع) تجلیل می‌شوند

به گزارش نهضت، بنیاد دعبل خزاعی، آیین تکریم پیر غلامان غیر مداح سراسر کشور با عنوان یک‌عمر نوکری با فرارسیدن عید غدیر خم آغاز شده و تا پیش از ماه محرم‌ و سیاه‌پوشان عزای حسینی ادامه خواهد داشت.

آیین یک‌عمر نوکری با تجلیل از حدود ۲۰۰ پیر غلام غیر مداح سراسر کشور توسط نمایندگان بنیاد دعبل از عید غدیر آغاز شده است. در این آیین که در تمام استان‌های کشور برگزار خواهد شد، با برقراری برنامه‌ای در دیدار از پیر غلامان و برقراری مجلس روضه همراه با اهدای لوح تقدیر و هدیه تبرکی از این بزرگواران تجلیل به عمل خواهد آمد.

از جمله مراسم برگزار شده از این رویداد می‌توان به تجلیل از محمد پارسا پیر غلام اهل‌بیت (ع) از هیأت جان‌نثاران گرگان با ۸۶ سال سن نام برد که به مدت ۷۰ سال با عنوان خادم در چایخانه این هیأت در حال نوکری خاندان عصمت و طهارت است. همچنین از استان گلستان از حجت‌الله قائمی یکی دیگر از پیرغلامان اباعبدالله الحسین (ع) با ۸۴ سال سن و ۶۵ سال خدمت در هیأت ابوالفضلی شهرستان کردکوی این استان تجلیل و قدردانی به‌عمل‌آمده است.

استان لرستان هم با ارج‌نهادن به چندین دهه خدمت حاج حسین صحراییِ ۷۳ساله با عناوینی مثل میان‌داری و کفشداری در هیأت ۷۲ تن شهر خرم‌آباد پیش‌قدم بوده است.

حمید بهرامی مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی هفته پیش گفت: در آستانه ماه محرم امسال برای اولین بار تجلیل از پیرغلامان شامل هیأت‌دار، میاندار، چایی ریز و غیره را در سطح ملی و استانی در دستور کار داریم که هدایای ارزشمند معنوی به همراه تقدیرنامه ویژه با امضای حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به این نوکران با اخلاص امام حسین (ع) اهدا خواهد شد.

بنیاد دعبل خزاعی بنیادی است غیرانتفاعی از زیرمجموعه‌های سازمان هیأت و تشکل‌های دینی کشور که به‌منظور حمایت و ارائه خدمات به شبکه‌ها و کلیه زیست‌بوم هیأت‌های کشور در زمینه مادی و معنوی تشکیل شده است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار