دسترسی سریع
کد خبر: ۴۶۲۱
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان خبر داد:

اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در شهرهای گلستان

حجت‌الاسلام عباسعلی گرزین از اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در شهرهای گلستان خبر داد و گفت: محرم باید با شور و شعور حسینی همراه باشد.
 

به گزارش نهضت اسلامی، حجت‌الاسلام عباسعلی گرزین در جلسه استانی ستاد شئون فرهنگی با موضوع ماه محرم که در بیت آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان برگزار شد، با اشاره به بیانات رهبر کبیر انقلاب، اظهار کرد: دشمنان ما هم این واقعیت را به درستی درک کرده‌اند بنابراین تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا شور و شعور حسینی را از محرم حذف کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان اضافه کرد: ما معتقدیم محرم باید با شور و شعور حسینی همراه باشد و باید به بیان معارف حسینی بیشتر پرداخته شود.

وی تصریح کرد: لازمه انجام هر عملیاتی، هماهنگی و برنامه‌ریزی صحیح است و باید با برنامه‌ریزی مراسم محرم را با برنامه‌های فرهنگی غنی و معرفتی برگزار کنیم.

گرزین ادامه داد: فضا سازی محیطی در محرم با مشارکت همه دستگاه‌ها به نحوی انجام شود که کل استان شبیه به حسینه شود و با وارد شدن به شهرها آمدن ماه محرم احساس شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان تاکید کرد: همه دستگاه‌ها محدوده ۲۰ متری ادرات خود را سیاه پوش کنند تا چهره شهر رنگ محرم بگیرد.

وی با بیان اینکه شعار محرم امسال در کشور نجات اهل عالم با حسین(ع) است، بیان کرد: اجتماعات بزرگ مردمی در برگزاری مراسم محرم آثار و برکات بزرگی دارد و ضرورت دارد تا همه دستگاه‌ها مشارکت کنند تا در گلستان هم اجتماعات بزرگی محرمی شبیه شهرهای زنجان و یزد داشته باشیم.

گرزین گفت: پویش نصب پرچم در ایام محرم در سر در مغازه‌های خیابان‌های اصلی شهر و خانه‌ها برگزار شود و گروه‌های جهادی در داخل استان اعلام آمادگی کرده‌اند که در اجرای این طرح به صورت رایگان همکاری کنند.

وی از برگزاری اجتماع بزرگ مبلغان حسینی به رسم هر سال در روز ششم مرداد خبر داد و افزود: این اجتماع با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار گلستان قبل از آغاز محرم برگزار می‌شود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار