دسترسی سریع
کد خبر: ۴۶۴۳
۰۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
معاون فرهنگی تبلیغات‌ اسلامی گلستان:

تشکل‌های دینی از فاخرترین نهادها در بسط فرهنگ عاشورایی هستند

حجت الاسلام رضا دیلمی با بیان‌ اینکه تشکل‌های دینی از فاخرترین نهادها در بسط فرهنگ عاشورایی هستند، گفت: زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورای و انتقال آن به نسل جوان از وظایف مهم تشکل های دینی است.
به گزارش نهضت اسلامی، حجت‌الاسلام رضا دیلمی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران از سیاه‌پوش شدن گلستان با شعار محوری «نجات اهل عالم با حسین(ع) است» در ایام محرم خبر داد و گفت: طبق تمهیدات صورت گرفته و با همکاری تشکل‌های دینی و مذهبی نهاد تبلیغات اسلامی سراسر استان به مناسبت ایام محرم سیاه‌پوش می‌شود.

معاون فرهنگی تبلیغات‌ اسلامی گلستان گفت: بزرگداشت ایام محرم، محبت به خاندان پیامبر گرامی اسلام از عوامل شکل‌گیری هیئات مذهبی بوده است، آنها در طول تاریخ خدمات بسیاری را به مردم ارائه کرده‌اند.

وی با بیان‌ اینکه هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی از فاخرترین نهادها در بسط فرهنگ عاشورایی هستند، افزود: در کنار برنامه‌های تبلیغی و بصیرتی ۸ کارگروه تخصصی شامل مساجد، بانوان، ادیان و مذاهب، کودک و نوجوان و رسانه برای خدمات‌رسانی بهتر در قالب تولید محتوا و درس‌های از عاشورا ترسیم شده‌اند.

حجت الاسلام دیلمی با تأکید براینکه از مهمترین وظایف هیئات مذهبی، اقامه مراسم‌های عزاداری است، افزود: زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورای و انتقال آن به نسل جوان از وظایف مهم هیئات مذهبی و به نوعی انتقال آنچه در کربلا رخ داده، به عهده آنها است.

وی با بیان‌ اینکه هیئات مذهبی زمینه‌های تربیتی را در جامعه ایجاد می‌کنند، اظهار کرد: انتقال فرهنگ عاشورایی با مداحی‌، سخنرانی، روضه خوانی‌ها و... منتقل می‌شود و از همین جهت باید اسلام در رفتار مردم تجلی پیدا کند و نقش هیئات نیز در این خصوص بسیار ویژه است.

معاون فرهنگی تبلیغات‌ اسلامی گلستان با بیان‌ اینکه عزای امام حسین(ع) باید سرشار از معارف الهی باشد، ادامه داد: هیئات مذهبی با عملکرد فاخر خود در زمینه جهاد تبیین می‌توانند روح حماسی و امید و استقامت را در بستر حوزه‌های ملی و مذهبی نشر دهند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار