دسترسی سریع
کد خبر: ۴۶۴۹
۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۲
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل؛

آغاز پنجمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت (ع) خانواده طلاب

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: پنجمین جشنواره بین المللی قرآن و عترت (ع) خانواده طلاب در اردبیل آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی نهضت، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در نشست ستاد پنجمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت (ع) خانواده طلاب که در محل سالن اجتماعات حوزه علمیه الزهرا (س) اردبیل برگزار شد، حمایت فکری، علمی و معنوی از طلاب و روحانیون را از مهم ترین برنامه های فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه عنوان و اظهار کرد: جشنواره قرآن و عترت (ع) با هدف ارتقای سطح آگاهی و به روز رسانی دانش و معلومات خانواده طلاب همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل اجرا می شود که در این زمینه اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان همکاری مستمری با حوزه علمیه مرکز استان و شهرستان های تابعه دارد.

وی به موفقیت امور قرآنی تبلیغات اسلامی در اجرای طرح های آموزشی و ترویجی اشاره کرد و افزود: برنامه های اداره امور قرآنی در مجموع به سه حوزه سیاستگذاری و برنامه ریزی فعالیت های قرآنی، حوزه حمایت و پشتیبانی و اجرای فعالیت های تبلیغی ترویجی و حوزه  نظارت بر فعالیت های قرآن و عترت حوزه های علمیه استانی تقسیم می شود که در سال های گذشته در جذب و آموزش مخاطبین توانسته موفق عمل کند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل از آمادگی این اداره کل برای همکاری مستمر در اجرای جشنواره بین المللی قرآن و عترت خانواده طلاب خبر داد و گفت: داراوان قرآن اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی اردبیل از داوران ملی و بین المللی هستند و این اداره در اعزام داور به مسابقات اجرایی در جشنواره و نیز اطلاع رسانی و دعوت از شرکت کنندگان اقدامات لازم را انجام می دهد.
در ادامه حجت الاسلام شفیعی مدیر ارتباطات و مراکز استانی سازمان دارالقرآن الکریم نیز در سخنانی به ارائه گزارشی از برگزاری چهارمین جشنواره قرآن و عترت خانواده طلاب سال ۱۴۰۰ ارائه کرد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ و معارف قرآن کریم و اهل‌بیت (علیهم‌السلام) از مهم ترین اهداف اجرای این جشنواره بین المللی است.  

وی افزود: این جشنواره در سه بخش اصلی شامل دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی، مسابقات قرآنی و معارفی در سطح استانی و کشوری و برگزاری محافل و جلسات قرآنی برنامه‌ریزی گردیده و جزئیات اجرایی آن در قالب شیوه‌نامه تدوین و به استان ها ارسال شده است.

مدیر ارتباطات و مراکز استانی سازمان دارالقرآن الکریم گفت: پنجمین جشنواره بین‌المللی قرآن و عترت ویژه خانواده طلاب و روحانیون که با مدیریت و نظارت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و اجرای مسابقات استانی و کشوری توسط سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می‌شود، از تیرماه ۱۴۰۱ آغاز و در آبان ماه طبق جدول زمان‌بندی به پایان می‌رسد.

در ادامه حجت الاسلام کریمی مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه اردبیل ضمن تشکر از اجرای جشنواره های قرآنی در راستای ارتقا بخشی به سطح علمی و معنوی خانواده طلاب، از آمادگی این مرکز برای اجرای این جشنواره خبر داد و گفت: طبق اهداف مندرج در آیین نامه جشنواره، یکی از اهداف متعالی این جشنواره نشر و گسترش فعالیت های قرآن و عترت در حوزه های علمیه است.

وی افزود: صرفا جنبه رقابتی در جشنواره برای برگزار کنندگان مورد توجه نیست. چه بسا فرزندان مستعد طلاب که در دوره های پیشین در رشته های حفظ دو جزء شرکت کرده اند و هم اینک حافظ ۲۰جزء و بیشتر قران کریم هستند و این از جنبه های توسعه ای جشنواره است.

گفتنی است، ثبت نام از خانواده و فرزندان طلاب برای شرکت در جشنواره بین المللی قرآن و عترت (ع) در استان اردبیل از اول مرداد ماه 1401 آغاز شده و علاقمندان می توانند به حوزه های علمیه سراسر استان مراجعه و ثبت نام کنند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار