دسترسی سریع
کد خبر: ۴۷۶۱
۰۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲
با تجلیل از پیرغلامان حسینی؛

نوزدهمین آیین استقبال از «ماه محرم» در اردبیل برگزارشد

نوزدهمین آیین استقبال از «ماه محرم» و تجلیل از پیرغلامان حسینی با هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری نهضت، نوزدهمین آئین استقبال از ماه محرم در مسجد اعظم اردبیل و با حضور اقشار مختلف مردم و عزاداران حسینی در آستانه ماه محرم با هماهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل برگزار و از چهار پیرغلام، مداح و شاعر حسینی با اهدای هدایایی تجلیل و قدردانی شد.

در این مراسم به پاس ده‌ها سال مرثیه‌خوانی و روضه‌خوانی و ذکر مصیبت سیدالشهدا (ع) از «عبدالحسین نجارباشی»، «عوض قاسمی»، «اسماعیل علیرضایی جاهد» و «عسگر شاهی» قدردانی شد.

در این مراسم شهردار اردبیل عزاداری برای امام حسین (ع) را دفع‌کننده تمام بلایا و از بین برنده آثار گناهان برشمرد و اظهار کرد: عشق به امام حسین (ع) نه تنها بشریت را در مسیر سلامت روحی و نفسانی قرار می‌دهد بلکه زمینه حریت و آزادگی آنها را مهیا می‌کند.

محمود صفری تصریح کرد: در طول تاریخ برگزاری چنین مجالس و محافلی نه تنها ذخیره آخرت بلکه بسیاری از انسان‌های بی‌خبر را در مسیر عشق به امام حسین (ع) و یاران باوفایش هدایت و رهنمون کرده است.

وی گفت: بعد از قرن‌های متمادی بشریت همچنان به وجود سیدالشهدا (ع) و سیره و سلوک آن حضرت تشنه و نیازمند است و با فرا رسیدن ماه محرم و صفر این جان انسان‌ها است که از دریای معرفت حسینی سیراب شده و روح تازه‌ای می‌گیرند.

شهردار اردبیل افزود: شهرداری اردبیل به همراه شورای شهر با برگزاری آئین استقبال از محرم سعی کرده تا حال و هوایی متفاوت به پایتخت حسینیت ببخشد تا عاشقان مرام حسینی خود را مهیای بهره‌گیری از مجالس و محافل سیدالشهدا کنند.

صفری، یاد و خاطره شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: مجاهدت چنین افراد متعالی و برجسته که شاگرد مکتب ابا عبدالله علیه السلام هستند زمینه‌ای را فراهم کرد تا داعش و همدستان آنها در عراق، سوریه و ایران نتوانند اهداف شوم خود را در ضربه زدن به هیمنه و شکوه عزاداری‌های حسینی محقق کنند.

 

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار