دسترسی سریع
کد خبر: ۴۹۴۰
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۲
بازطراحی هنر عاشورایی

«تماشای واقعه» در شبکه تماشا

برنامه «تماشای واقعه» کاری از شبکه نسیم با مشارکت بنیاد رسانه ای نهضت سازمان تبلیغات اسلامی و همراهی دفتر شعر سرود و موسیقی رسانه ملی تولید می شود.

«تماشای واقعه» روی آنتن شبکه تماشا می‌رود/ بازطراحی هنر عاشورایی

به نقل از روابط عمومی شبکه تماشا، داود نجفی برزگر تهیه کننده برنامه «تماشای واقعه» درباره این مجموعه که در ایام محرم روی آنتن می رود، توضیح داد: مطرح کردن هنر عاشورایی با حضور هنرمندان عاشورایی هدف ماست که از پژوهشگران، صاحب‌نظران، هنرمندان، موسیقیدانان، نگارگران و کارگردانان دعوت خواهیم کرد.

وی با اشاره به به نمایش صحنه هایی از آثار عاشورایی گفت: همچنین پخش بخش هایی از فیلم و سریال های عاشورایی همچون «روز واقعه»، «پرده نشین»، «عقیق»، «یلدا» و دیگر آثاری از این دست از جمله اتفاقاتی است که در برنامه پخش می شود و هر شب مسابقه ای در این بخش برای مخاطبان تدارک دیده ایم.

این تهیه کننده اضافه کرد: برنامه «تماشای واقعه» از امشب ۱۱ مرداد ماه تا سوم امام حسین (ع) پخش می شود و هدفش باز طرح کردن و بازنگری بر آثار هنری است که طی سالیان طولانی در حوزه موضوعات عاشورایی و مکتب حسینی توسط هنرمندان ساخته شده است و نسل جدید کمتر از آنها اطلاع دارد.

نجفی در پایان عنوان کرد: این برنامه هر شب با اجرای ابوالفضل اینانلو و با حضور کارشناسان مختلف در عرصه هنری و پژوهشی با محوریت هنر عاشورا ساعت ۲۰ از شبکه تماشا پخش می شود و ساعت ۱ بامداد بازپخش خواهد شد.

برنامه «تماشای واقعه» کاری از شبکه نسیم با مشارکت بنیاد رسانه ای نهضت سازمان تبلیغات اسلامی و همراهی دفتر شعر سرود و موسیقی رسانه ملی تولید می شود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار