دسترسی سریع
کد خبر: ۵۵۵۰
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰

بازدید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و علمای حوزه از نمایشگاه «مسجد جامعه‌پرداز» در جمکران

حجت‌الاسلام والمسلمين محمد قمي و جمعی از مسئولان کشوری، علما و فضلای حوزه علمیه قم از سومین نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز در مسجد مقدس جمكران بازدید کردند.
عباس احمد وزیری نویسنده

بازدید رئيس ساز مان تبليغات اسلامي و جمعي  از مسئولان کشوری و فضلای حوزه از نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز در قم

به گزارش پايگاه  خبري نهضت، آیت‌الله سید محمد سعیدی نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستانه کریمه اهل بیت(ع)، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران، ائمه جمعه استان و جمعی از فضلا و اساتید حوزه علمیه با حضور در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران از سومین نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز که به همت بنیاد هدایت برپا شده بازدید کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین قمی طی سخنانی اظهار کرد: نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز؛ ادعای آموزش ندارد، بلکه ادعای نگرش دارد. یعنی به نوعی نگاه مترقی و فاخری که در نگرش اسلام ناب امامین انقلاب به مسجد وجود دارد را مدنظر قرار داده است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ابراز امیدواری کرد که این نمایشگاه محملی برای آموزش معرفتی طلاب سراسر کشور باشد.

سومین نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز که ارائه فناوری نرم حکمرانی اسلامی در مقیاس میانی را در دستور کار قرار داده، شامل بخش‌های« تمدن‌سازی»، «غدیر»، «انسان ۲۵۰ ساله»، «انفجار نور»، «گام اول انقلاب»، «گام دوم جامعه پردازی»، «الگوی امامت میانی»، «نظام مسائل امام میانی در محله»، «مسجد جامعه پرداز» و «سند ملی مسجد» است.
این نمایشگاه، راوی‌محور است و برای گروه‌های مختلف توسط متخصصان روایت می‌شود اين در حالي است كه  بخش‌های مختلف، این نمایشگاه با ارائه یک واقعه تاریخی به شیوه قصه‌محور به بررسی ویژگی‌های الگوی امامت می‌پردازد.

نمایشگاه مسجد جامعه‌پرداز مبتنی بر آیات، روایات، استدلال‌های قابل قبول و مکتب امامین انقلاب راه‌اندازی شده و برای ادامه مسیر، یک الگوی قابل عرضه و تجربه‌شده را ارائه می‌دهد.

گفتني است، این نمایشگاه تا پایان سال جاری از ساعت ۸ تا ۲۲ در شبستان بقیع مسجد مقدس جمکران میزبان علاقه‌مندان است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار