۰۵ : ۱۲ - ۱۶ ذی القعده ۱۴۴۴ - سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۵۵۵۶
۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹

آیین رونمایی از کتاب میزان در مسجد لولاگر تهران برگزار شد

آیین رونمایی از کتاب میزان در مسجد لولاگر تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، آیین رونمایی از کتاب میزان" برنامه جامع مجموعه‌های علمی تربیتی نخبه پرور" روز چهارشنبه ۲ شهریور ۱۴۰۱ در مسجد لولاگر تهران برگزار شد.
در این مراسم ناصر باقری مقدم -سرپرست قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان- ، حجت الاسلام محمد حسین رفیعی -جانشین مسئول کانون دانش پژوهان نخبه-، سید محمد صاحبکار-معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی قوه قضائیه- و برخی مسئولین حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم حجت الاسلام محمد حسین رفیعی- جانشین مسئول کانون دانش پژوهان نخبه- با بیان اینکه  کانون امروز به الگویی الهام‌بخش در حرکت‌های تربیتی خودجوش مردمی تبدیل شده است، اظهار کرد: ده‌ها مجموعه در سراسر کشور وجود دارد  که از کانون الگو برداری می‌کنند.
وی افزود: کانون از اواخر سال ۱۳۷۲ در یکی از کم برخوردارترین نقاط جنوب شهر تهران در مسجدی محروم، کار خود را آغاز کرده و در این سال‌ها، شعبات تحت پوشش خود را به تمام مناطق جنوبی شهر تهران گسترش  داده است.  
حجت الاسلام رفیعی با بیان اینکه کانون دانش‌پژوهان نخبه در حقیقت تشکیلاتی نخبه‌پرور است، خاطر نشان کرد: کانون توانسته به الگویی از تشکیلات تربیتی با محوریت روحانیت اصیل انقلابی و مرتبط با شجره‌ی طیبه‌ی بسیج دست پیدا کند که استعداد‌های برتر مناطق هدف خود را با سازوکاری مشخص، از دوران دانش‌آموزی به خود جذب کرده و با فرآیندی دقیق، منسجم و منظم، تحت تعلیم و تربیت قرار می‌دهد.
در ادامه این مراسم، ناصر باقری مقدم- سرپرست قائم مقام رئیس بنیاد ملی نخبگان- با بیان اینکه نخبگان از استعداد و توانمندی خود در جهت اهداف و ارزش‌های انقلاب اسلامی استفاده کنند، گفت: توجه به نخبگان یکی از پایه‌های اساسی تمدن سازی است.
وی خاطر نشان کرد: توجه به نخبگان یکی از پایه‌های اساسی تمدن سازی است و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به این موضوع فراوان اشاره دارند.
در پایان یادآور می‌شود کتاب "میزان" در حقیقت چکیده‌ی دانش و تجربه‌ی سی ساله‌ی کانون دانش پژوهان نخبه در زمینه‌ی نخبه‌پروری است که در قالب کتاب در آمده تا  نقشه‌ی راهی کاربردی برای  مجموعه‌های تعلیم و تربیتی و به ویژه نخبه پرور باشد. مجموعه‌هایی که قصد دارند استعدادهای‌برتر علمی پیرامونی خود را شناسایی کرده و در راستای شکوفاسازی علمی و معنوی آن‌ها تلاش کنند.
این کتاب هر چند رویکرد نخبگانی و نخبه پروری دارد، امّا بخش‌های زیادی از آن برای تمام مجموعه‌های تعلیم و تربیتی که رویکرد عام دارند قابل استفاده است؛ لذا مدارس، کانون‌های فرهنگی، پایگاه‌های بسیج و ... می‌توانند از بخش‌های زیادی از کتاب برای کار‌های خود بهره‌مند شوند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار