۳۹ : ۱۲ - ۱۶ ذی القعده ۱۴۴۴ - سه‌شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
دسترسی سریع
کد خبر: ۵۶۱۱
۰۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۶
با حمایت حوزه هنری استان کردستان؛

نمایشگاه گروهی «بانوان عکاس ایران زمین» در سقز گشایش یافت

نمایشگاه گروهی بانوان عکاس ایران زمین با حمایت حوزه هنری استان کردستان و توسط گروه عکاسان آرتا، در گالری مانا پردیس سینمایی مهر سقز گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، امین مرادی رییس حوزه هنری  كردستان در گفتگو با خبرنگار نهضت اظهار کرد: در این نمایشگاه که سومین نمایشگاه گروهی بانوان عکاس ایران زمین محسوب می‌شود، ۴۹ اثر از ۴۹ بانوی هنرمند عکاس از ۶ تا ۹ شهریور در گالری «مانا پردیس سینمایی مهر سقز» به نمایش عمومی گذاشته شده و پذیرای بازدید كنندگان است.

امین مرادی افزود: در این نمایشگاه هنرمندانی از نقاط مختلف کشور از جمله همدان، آذربایجان‌غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، گیلان، تهران، کرمانشاه، مازندران، گلستان، ایلام، خوزستان، یزد، مشهد، بوشهر و اصفهان آثاری زیبا با مضامین «اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی» را به نمایش گذاشته‌اند.

به گفته وی در جمع این عکاسان، ۱۴ هنرمند عکاس کردستانی از شهرهای «سنندج، سقز، مریوان و دیواندره» نیز حضور دارند که بیشترین تعداد شرکت کننده‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس حوزه هنری کردستان یادآور شد: هنرمندان ثریا علی پناه، شهین عباسی، رنگین کرمی، شیوا فرجی، افرا نادری، کلثوم هوشمند، پریا سوری، روژین شیخی، سیران فهیم، شهین باخویشی، میدیا محمدیان، زریا محمودیان، شیلان نوری و پیگرد امینی،۱۴ هنرمند کردستانی هستند که در این نمایشگاه در کنار ۳۵ هنرمند دیگر کشور، آثار خود را به نمایش گذاشته‌اند.

وی اظهار داشت: این نمایشگاه با مشاركت « گروه عکاسان آرتا»، «حوزه هنری کردستان»، «فرمانداری ویژه شهرستان سقز»، «شهرداری و شورای اسلامی سقز» و«اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سقز» دایر شده و تا ۹ شهریور همه روزه از ساعت ۱۸ الی ۲۱ آماده بازدید علاقه‌مندان است.

گالری «مانا» ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۰ با امکانات روز نمایشگاهی و همزمان با افتتاح پردیس سینمایی مهر توسط حوزه هنری استان کردستان، فعالیت خود را آغاز کرد و به صورت هفتگی و رایگان، هنرمندان رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی، آثار خود را در اين نمايشگاه به معرض ديد علاقه‌مندان مي‌گذارند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار