دسترسی سریع
کد خبر: ۵۷۵۸
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۵
همزمان در تمام استان‌هاي كشور

آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم برگزار می‌شود

حسین تقی پور سرپرست معاونت آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم در خصوص برگزاری آزمون مرحله دوم هفدهمین دوره طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: آزمون مرحله دوم حفظ تخصصی شامل آزمون‌های شفاهی از ۱ تا ۲۰ شهریور ماه سال جاری در تمامی استان‌ها برگزار می‌شود.

آزمون مرحله دوم طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حسین تقی پور- سرپرست معاونت آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم - در خصوص برگزاری آزمون مرحله دوم ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم گفت: آزمون مرحله دوم حفظ تخصصی شامل آزمونهای شفاهی از ۱ تا ۲۰ شهریور ماه سال جاری در تمامی استانها برگزار می شود.                                                                                                                          

وی ابراز داشت: در این دوره بر خلاف سنوات گذشته تمامی مراحل آزمون شفاهی شامل: حسن حفظ، صوت و لحن، وقف و ابتدا و تجوید با استفاده از ظرفیت داوران مجاز بومی برگزار می شود و این سازمان صرفاً نقش هدایت و نظارت بر آزمونها را بر عهده خواهد داشت.

تقی پور تصریح کرد: در مجموع تعداد ۱۰۰۷۴ نفر برای شرکت در مرحله اول آزمون حفظ تخصصی ثبت نام نموده اند که ۳۶۷۳ نفر پس از قبولی در آزمون کتبی موفق به راهیابی به مرحله دوم شده اند. وی گفت: شرکت کنندگان طبق جدول زمانبندی و مطابق با حوزه های امتحانی تعیین شده در استان خود می توانند در آزمونها شرکت نمایند.

سرپرست معاونت آموزش و سنجش سازمان دارالقرآن الکریم تأکید کرد: شرکت کنندگان در سه مقطع ۱۰جزء، ۲۰جزء و کل قرآن کریم آزمون خواهند داد و در صورت کسب حد نصاب و نمره قبولی، گواهینامه معتبر مدرک حفظ تخصصی را دریافت خواهد کرد.

همچنین کسانی که حد نصاب برای مرحله سوم (معادل فوق لیسانس) را کسب نمایند می توانند در آزمون مربوطه که به صورت متمرکز از سوی سازمان دارالقرآن الکریم برگزار خواهد شد شرکت نمایند. زمان آزمون مرحله سوم نیز پس از اعلام نتایج آزمون مرحله دوم اعلام خواهد شد.

گفتنی است که آزمون های تخصصی طرح اعطای مدرک به حافظان قرآن کریم، مصوبه شماره ۵۷۳ شورای انقلاب فرهنگی بوده و توسط سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می گردد.

برای مشاهده لیست زمان و مکان برگزاری آزمون اینجا را کلیک کنید.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار