دسترسی سریع
کد خبر: ۵۸۳۴
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
همزمان با آغاز حرکت کاروان‌های زائرین از مرز باشماق مریوان

نخستین سوگواره عکس «قاب اربعین» در کردستان برگزار می‌شود

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از برگزاری نخستین سوگواره عکس «قاب اربعین» همزمان با آغاز حرکت‌های کاروان‌های زائرین از مرز باشماق مریوان خبر داد

به گزارش پایگاه خبری نهضت در کردستان، امین مرادی -رئیس حوزه هنری استان کردستان- اظهار کرد: برگزاری پیاده روی اربعین به عنوان یکی از مهمترین اجتماعات بشری در دنیا مطرح شده است و ثبت و ضبط این رویداد عظیم یکی از ضرورت های مهم به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار مرز باشماق مریوان در استان کردستان میزان زائرین است، افزود: این مهم می تواند زمینه ساز معرفی بخشی از ظرفیت ها و استعدادهای استان شده و در نهایت این اقدام پیام آور وحدت، همدلی و همگرایی است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: بهره مندی از ظرفیت های بالای فرهنگی و هنری در راستای انعکاس میزبانی شایسته کردستانی ها از زائران در دستور کار حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان قرار گرفته و در این راستا فعالیت های مختلفی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه تمام این مسیر مملو از خاطرات و لحظات به یادماندنی است، عنوان کرد: می توان از دریچه قاب دوربین عکاسی بخشی از این ظرفیت های مهم را ثبت و ضبط نمود.

مرادی با اشاره به برگزاری سوگواره عکس قاب اربعین از سوی حوزه هنری استان کردستان در دو بخش حرفه ای و تلفن همراه، افزود: تمامی علاقمندان می توانند عکس های خود را با موضوع پیاده رویی اربیعن از مرز باشماق مریوان به این سوگواره ارسال کنند.

وی به موضوعات سوگواره اشاره کرد و گفت: راهپیمایی از پایانه مرزی باشماق  تا کربلای معلی، استقبال مردم مناطق کردنشین از زائرین، برپایی موکب ها برای عزاداران حسینی، پرچم های همراه زائران، پرچم بر دست کودکان و جلوه های وحدت و همدلی از جمله مهمترین موضوعات برای ارسال اثر به این سوگواره است.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان یادآور شد: علاقمندان می توانند در دو بخش عکس با تلفن همراه و عکس حرفه ای آثار خود را به این سوگواره ارسال کنند که در بخش عکس با تلفن همراه هر شرکت کننده می تواند پنج عکس را به دبیرخانه سوگواره ارسال کند.

وی با اشاره به دیگر مقررات برگزاری این رویداد هنری، یادآور شد: عکس‌هایی که صرفا در محدوده مرز ایران و داخل کشور عراق گرفته شده باشند پذیرفته می‌شوند، عکس‌ها باید رنگی و بدون ادیت ارایه شوند و در بخش حرفه ای هر عکاس می تواند جمعا 10 عکس به دبیرخانه سوگواره ارسال نماید.

وی با اشاره به جوایز این دوره از سوگواره عکس قاب اربعین، گفت: جوایز بخش حرفه ای نفر اول 3۰ میلیون ریال، نفر دوم 20 میلیون ریال و نفر سوم10 میلیون ریال می باشد و در بخش تلفن همراه به پنج نفر از افراد برگزیده هر کدام پنج میلیون ریال اهدا می شود.

مرادی آخرین مهلت ارسال آثار را روز شنبه ۹ مهرماه ۱۴۰۱ عنوان کرد و افزود: علاقمندان باید آثار خود را به شماره واتساپ 09222160665  یا آدرس سنندج - خیابان شهید تعریف - پایین تر از بیمارستان شهید قاضی – حوزه هنری استان کردستان ارسال نمایند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 08733243624 تماس بگیرند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار