کد خبر: ۵۸۵۰
به‌همت اداره كل امور مبلغين انجام مي‌شود؛

اعزام بیش از ۳ هزار مبلغ به مواکب‌ چهار شهرستان مرزی

مسئول اداره راهبری عملیات اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی گفت: درموسم پیاده روی اربعین ۱۴۴۴ هجری قمری طبق درخواست ادارات تبلیغات اسلامی چهار شهرستان مرزی، بیش از سه هزار مبلغ به مواکب اين شهرستان‌ها، اعزام می‌شوند.
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸

 

اعزام بیش از ۳ هزار مبلغ به مواکب‌ سه شهرستان مرزی

به گزارش پايگاه خبري نهضت، حجت‌الاسلام والمسلمین تتار مسئول اداره راهبری عملیات اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار نهضت اظهار داشت: با توجه به بحث اربعین حسینی (ع) اداره کل اعزام مبلغین با درنظر گرفتن فعالیت‌های تبلیغی در داخل کشور سعی برآن دارد که فعالیت‌های عمده‌ای را در چهار موکب اصلی مهران، چزابه، شلمچه و قصرشیرین با تلاش مبلغین انجام دهد.

وی در ادامه افزود: مدیران کل شهرستان‌های خرمشهر، مهران، دشت آزادگان و قصر شيرين از مدتی قبل اعلام آمادگی کردند که برای موکب‌های برپاشده درمناطق مرزی چهار گانه، نیاز به مبلغ دارند. با توجه به اعلام آمادگی شهرستان‌ها، بررسی‌های لازم انجام و مشخص شد هرکدام از این شهرستان‌ها به تفکیک شلمچه هزار مبلغ، چزابه هزارمبلغ، مهران پانصد وقصرشیرین دویست مبلغ برای استقرار در موکب‌ها نیاز دارند.

مسئول اداره راهبری عملیات اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی گفت: با آغاز فعاليت «سامانه شمع»؛ تمام فعالیت‌های تبلیغی مبلغان اعم از«ثبت گزارش، ثبت فعالیت‌ها، اعلام ظرفیت‌های تبلیغی و دعوت از مبلغان» در اين سامانه انجام می‌شود، اين درحالي است كه متقاضيان در شهرستان‌ها با توجه به نیاز خود از طريق سامانه، ظرفیت تبلیغی شهرستانشان را اعلام مي‌كنند  به طور مثال در شلمچه  كه احتیاج به هزار مبلغ داشتند و هزار ظرفیت درخواست  از طريق «سامانه شمع» باز شد لذا پس از بازشدن ظرفیت، هر طلبه با مراجعه به سامانه یکی از شهرستان‌ها را انتخاب کرده و اعلام می‌کند در یک بازه زمانی مشخص  در شهرستان مربوطه حضور يابد.

حجت‌الاسلام تتار با اشاره به اینکه بازه‌ زمانی برای حضور هرمبلغ در مواکب‌ مرزي «سه روز» است و اگر مبلغی بخواهد بیشتر از سه روز فعاليت تبليغي انجام دهد؛ مانعی ندارد عنوان‌ داشت: مبلغین در اين مواکب‌ از ۱۳ تا ۲۷ شهریور یعنی چند روز پس از پایان اربعین، حضورخواهند داشت.

وی بيان داشت: مبلغان پس از اعزام به منطقه موردنظر، با نظر رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان به مواکبی که نیاز به مبلغ دارند، اعزام شده و فعالیت خود را آغاز می‌کنند اين در حالي است كه طرح عملیات در قالب یک کتاب توسط سامانه شمع و سازمان تبلیغات اسلامي در اختيار مبلغان قرار خواهد گرفت.

مسئول اداره راهبری عملیات اداره کل امور مبلغین سازمان تبلیغات اسلامی اذعان داشت: مبلغین در دوره حضور خود فعالیت‌های متنوعی اعم از «تبليغ چهره به چهره، سخنرانی، اقامه نمازجماعت، گفتگو با کودکان و مشاوره» انجام خواهند داد.

وی با اشاره به اين موضوع كه بسياري ازهموطنان به مراسم اربعین نمی‌روند يادآورشد: اداره كل اعزام مبلغ براي جاماندگان اربعين در کل کشور برنامه‌های مختلفی اجرا خواهد كرد كه مراسم پیاده‌روی جاماندگان و تکریم  پیرغلامانی که توان حضور در مراسم پیاده روی اربعین حسینی (ع) را ندارند ازجمله اين برنامه‌ها به‌شمارمي‌روند.

اخبار مرتبط
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار