دسترسی سریع
کد خبر: ۵۹۴۰
۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
با مشاركت اداره كل تبليغات اسلامي مركزي انجام مي‌شود؛

استقرار ۵۰ موکب استان مرکزی در شهر‌های کربلا، نجف و کاظمین

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از استقرار ۵۰ موکب اين استان در شهر‌های کربلا، نجف و کاظمین با مشاركت اداره كل تبليغات اسلامي اين استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت‌الاسلام مهدی عباسی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی، در خصوص فعالیت هیئات استان مرکزی در اربعین حسینی  اظهار کرد: طبق روال هرساله موکب‌ داران استان با هماهنگي و مشاركت اداره تبليغات اسلامي خدمت رساني به زائران عتبات عالیات را در دستور کار قرار داده و از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده‌اند.

وی تصریح کرد: موکب داران و هیات‌های مذهبی هم در داخل استان، هم در مرز‌ها و هم در شهرهای کربلا، نجف و کاظمین خدمات‌دهی به زائران حسینی را بر عهده دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی از استقرار 50 موکب در شهرهای کربلا، نجف و کاظمین خبر داد و گفت: در شهر مهران نیز دو موکب  و در شهرهای اراک و ساوه و در مسیر زائران حسینی نیز 20 موکب از استان مستقر شده‌اند.

عباسی بیان کرد:  مراسم پیاده روی اربعین حسینی در استان نیز در 20 مسیر پیش بینی شده است و در این مسیر عزیزانی که توفیق سفر به کشور عراق را نداشتند در عزاداری ایام اربعین شرکت خواهند کرد.

به گفته وی پیاده روی در شهرستان اراک از میدان فراهان ساعت ۸ صبح روز اربعین آغاز  و با نماز ظهر اجتماع شکل گرفته و پس از نماز قرائت زیارت اربعین انجام خواهد شد.

گفتني است ۹ هزار و ۸۶۷ زائر از استان مرکزی  توسط ۳۰۳ دستگاه اتوبوس از استان مرکزی به مرز مهران اعزام شده‌اند. 

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار