دسترسی سریع
کد خبر: ۶۰۴۶
۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰
مسوول موکب سیدالشهداء بندرعباس خبر داد؛

اسکان و خدمت رسانی به بیش از ۸۰هزار زائر حسینی در نجف اشرف

مسوول موکب سیدالشهداء بندرعباس از ایجاد شرایط اسکان موقت و خدمت‌رسانی به بیش از ۸۰ هزار زائر حسینی طی دو هفته در نجف اشرف خبر داد.

به گزارش نهضت ، حجت شعبانی مدیر موکب حضرت سیدالشهداء(ع) شهرستان بندرعباس در نجف اشرف در رابطه با فعالیت های جهادی این موکب اظهار کرد: موکب حضرت سیدالشهداء بندرعباس از هشتم شهریور ماه با فراهم آوردن شرایط اسکان موقت و ارائه خدمات فرهنگی ویژه خواهران و برادران در صحن حضرت فاطمه (س) واقع در حرم امام علی(ع) آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش روزانه در دو بخش خواهران و برادران ۲هزار نفر می‌باشد، افزود؛ با توجه به شرایط آب و هوایی کشور عراق و کاهش زمان اسکان موقت  از سوی زائران گرامی، حجم پذیرش سه بار در طول شبانه روز تکمیل شده و قریب به ۶ هزار نفر به صورت مستقیم از خدمات این موکب بهره‌مند می‌شوند که تا کنون بیش از ۸۰ هزار نفر زائر را پذیرش کرده ایم.

شعبانی با بیان اینکه ۱۲۰ خادم برادر و خواهر در مدیریت اجرایی این موکب فعالیت دارند، گفت: فراهم آوری شرایط پذیرایی از زوار، برپایی دو ایستگاه صلواتی پخت نان و کلوچه‌های محلی برای ۳هزار نفر در روز، بخشی از خدمات این موکب در شهر نجف می‌باشد.

مسوول موکب سیدالشهداء شهرستان بندرعباس در ادامه از دیگر فعالیت‌های این موکب سخن گفت و خاطرنشان کرد: توزیع صبحانه، چای و شربت، آب خنک، برپایی ایستگاه پیرایش صلواتی ویژه زوار ، برپایی نماز جماعت و مناسبات فرهنگی و همچنین ایجاد شرایط استحمام از دیگر فعالیت‌های این موکب عنوان کرد.

وی در خصوص زمانبندی فعالیت موکب سیدالشهداء در شهر نجف اشرف ابراز کرد: با توجه به حضور زوار در این شهر به عنوان مبدأ آغاز پیاده روی اربعین حسینی، موکب سیدالشهداء بندرعباس نیز تا پایان اربعین در خدمت رسانی به زوار ادامه فعالیت خواهد داشت.

شعبانی در پایان ضمن تقدیر و تشکر ویژه از مردم خونگرم استان هرمزگان به ویژه مردم ولایی شهرستان بندرعباس، خاطرنشان کرد: مشارکت ویژه مردم در تهیه اقلام ضروری و اهدای نذورات از طرف آنها باعث گردید شرایط برپایی این موکب در کشور عراق فراهم شود.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار