دسترسی سریع
کد خبر: ۶۰۶۰
۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
نماینده، ولی فقیه در کردستان:

اهل سنت با فعالیت در موکب‌ها، ارادت به امام حسین (ع) را به اثبات رسانده‌اند

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اهل سنت با شرکت و فعالیت در موکب‌های اربعین استان بویژه در شهر مریوان و مرز باشماق، ارادت خود را به اهل بیت و امام حسین(ع) به اثبات رسانده‌اند.
 
به گزارش پایگاه خبری نهضت در کردستان، «حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی» در جربان بازدید از موکب‌های مریوان و مرز بین‌المللی باشماق با تقدیر از تمامی ارگان‌ها و دستگاه‌ها به‌ویژه نهادهای نظامی و انتظامی در برپایی موکب‌های اربعین و آماده‌سازی مرز بین‌المللی باشماق گفت: فرآیند ورود و خروج زائران اربعین حسینی در مرز باشماق روان است و تمامی خدمات انجام شده در مرز باشماق به زائران، آبرومندانه انجام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه کردستان اولین تجربه خود برای تردد زائران اربعین حسینی از مرز باشماق را تجربه می‌کند، افزود: علیرغم نوپا بودن استان در این زمینه اما امکانات و خدمات لازم در باشماق فراهم و ارائه می‌شود.

وی افزود: تجهیز مرز باشماق به بیمارستان صحرایی، خدمات دندانپزشکی، پزشک بیهوشی، اتاق عمل، هلال احمر و سایر تجهیزات لازم، امری ستودنی و قابل تقدیر است.

حجت‌الاسلام پورذهبی همچنین در جریان بازدید از محل اسکان زائران، آشپزخانه پُخت غذای زائران و حسینیه مریوان افزود: تمامی امکانات و خدمات موکب‌های داخل شهر و اسکان و پذیرایی به خوبی انجام می‌شود که به نظر بنده کردستان در این راستا نمره قابل قبولی دریافت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه گفت: اهل سنت با شرکت و فعالیت در موکب‌های اربعین استان، بویژه  در شهر مریوان و مرز باشماق ارادت خود را به اهل بیت و امام حسین(ع) به اثبات رسانده‌اند.

وی با بیان اینکه زائرانی از میان اهل سنت راهی کربلای معلی شدند نیز افزود:  ارادت اهل سنت علاوه بر ایام اربعین در ایام محرم نیز با برپایی مراسم‌های معنوی بخوبی دیده می‌شد و این مهم بیانگر آن است که شخصیت حسین(ع) زمینه‌ساز انسجام و همدلی بین مذاهب و اقوام است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حضرت سیدالشهداء در کل دنیا مورد توجه است و زائران از اقصی نقاط جهان در مراسم اربعین شرکت می‌کنند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار