دسترسی سریع
کد خبر: ۶۳۷۶
۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷
حجت الاسلام روح الله حریزاوی در «مراسم رونمایی از پوستر رویداد ملی زندگی»:

اغتشاشگران «آزادی» را به «ابتذال» کشیدند

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: ما همواره در حوزه «آزادی» معنوی حرف‌های زیادی داریم، اما اغتشاش گران، آزادی را به ابتذال کشیدند. این آزادی که امروز دشمن از آن دم می‌زند آزادی نیست بلکه اسارت است.
مجید معافی نویسنده

امروز اغتشاش گران «آزادی» را به ابتذال کشیدند

به گزارش پایگاه خبری نهضت، صبح  دوشنبه یازدهم مهر ۱۴۰۱ «مراسم رونمایی از پوستر رویداد ملی زندگی» با حضور حجت الاسلام روح الله حریزاوی قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام عباسی اصل مدیراندیشکده سبک زندگی و دبیر رویداد ملی زندگی و جمعی از مدیران استان خوزستان که از راه اندازی این رویداد حمایت کردند در مجموعه فرهنگی یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام روح الله حریزاوی - قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی - با اشاره به حوادث اخیر کشور اظهار داشت: فتنه‌های گوناگونی که دشمنان ایجاد می‌کنند به دلیل اینکه ریشه‌ای در حقیقت ندارند از بین رفتنی است و آنچه که ماندنی و ریشه دار است «فرهنگ و تمدن» است.
وی افزود: امروز شاهدیم که دشمنان به دنبال انقلاب زنان هستند در حالی که بیش از این به دنبال انقلاب جنسیتی بودند. از سوی دیگر، دشمن صراحتا، شعار خود را تغییر داده و از حوزه توسعه سیاسی به حوزه تحولات اجتماعی کوچ کرده است چرا که متوجه شده بازی‌های دوم خردادی دیگر فایده‌ای ندارد و برای همین از در دیگری وارد اغتشاشات شده است.
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به شعار «زن، زندگی، آزادی» این شعار‌ها را سه شعار اصلی اسلام دانست و گفت: اسلامی که پیامبرش بر دستان بزرگ بانویش بوسه می‌زند و اسلامی که یک زن، علت غایی حرکت ولایتش است به زن احترام می‌گذارد این درحالی است که امروز دشمن با چنین سلاحی به جنگ اسلام آمده است.
وی با اشاره به واژه «زندگی» در رویداد ملی زندگی ادامه داد: موضوع «زندگی» که عنوان این رونمایی است برای ما قابل احترام است و دشمن نیز در شعار‌های خود به این عنوان تصریح می‌کند، در حالی که تا دیروز و در جنگ نرم، نامی از آن نمی‌بردند، اما الان صراحتا می‌گویند که فعالیت ما در حوزه زندگی و سبک زندگی است و ما این موضوع را به فال نیک می‌گیریم چرا که ما در مورد سبک زندگی و خانواده، حرف‌های زیادی داریم. متاسفانه دشمنان ما خیلی زود وارد خشونت شدند‌ ای کاش حوزه گفتگو و آزاد اندیشی را که بار‌ها رهبری فرمودند را مد نظر داشتند و در این حوزه با ما گفتگو می‌کردند چرا که ما خودمان جزو معترضین و منتقدین وضعیت فرهنگی در حوزه سبک زندگی هستیم و به قول حضرت آقا، اساسا انقلاب اسلامی، انقلاب معترضی است.
حجت الاسلام حریزاوی در مورد «آزادی» هم یاد آور شد: ما همچنان در حوزه آزادی معنوی نیز حرف‌های زیادی داریم، اما شما آزادی را به ابتذال کشیدید. این آزادی که دشمن از آن دم می‌زند آزادی نیست بلکه اسارت است و ما ثابت می‌کنیم که یک اسارت نامطبوعی در تحولات اجتماعی که غرب زده‌ها به دنبال آن هستند در حال شکل گیری است.
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به حوزه فرهنگ گفت: تعبیرعُرفی که رهبری از فرهنگ نام بردند این است که «فرهنگ مثل هواست و درحالی که شما آن را استنشاق می‌کنید، اما متوجه آن نمی‌شوید» لذا معتقدم که فرهنگ را بینش‌ها و منش‌ها تشکیل می‌دهند که منجر به یک سری کنش‌ها می‌شود.
وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم از فرهنگ بحث کنیم، اما توجهي به سبک زندگی نداشته باشیم؛ لذا نگاه تکثر گرا به حوزه فرهنگ، فرهنگ را به لا فرهنگ تبدیل می‌کند این درحالی است که ما به دنبال نگاه توحیدی که یک نگاه وحدت‌گراست هستیم.

حجت الاسلام حریزاوی با اشاره به راه اندازی رویداد ملی زندگی اظهار داشت: کار دوستان ما یک کار راهبردی است و تلاش کردند تا این کار را درقالب یک اندیشکده، که اولین اندیشکده‌ در این حوزه محسوب می‌شود انجام دادند؛ لذا این کار یک کار شایسته و قابل تقدیرو حمایت است و ما وظیفه خودمان می‌دانیم که از این حرکت حمایت کنیم و از مسئولین فرهنگی نیز می‌خواهیم که از این نوع حرکت‌ها حمایت کنند تا چنین فعالیت‌هایی تقویت شود.
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی در پایان نیز با تاکید بر پیام سلام فرمانده گفت: باید این پیام از سوی کسانی که در حوزه زن و کودک فعالیت می‌کنند جدی گرفته شود چرا که سلام فرمانده پیام کودکان این سرزمین بود.

دشمن به‌ دنبال تغییر باور‌ها و سبک زندگی است

مجتبی یوسفی - نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی – نیز با بیان اینکه در موضوعات اجتماعی و سبک زندگی اقداماتی خوبی در خوزستان و شهراهواز با محوریت آیت‌الله موسوی جزایری با طراحی و محوریت مساجد به‌عنوان سنگر اصلی شکل گرفته است، گفت: «رویداد ملی زندگی» اولین خروجی این فعالیت و کار است.

وی به اتفاقات اخیر اجتماعی اشاره کرد و با تاکید براینکه کشورمان شرایط سخت‌تر از این را نیز پشت سرگذاشته است گفت: بحرانی شدن مسائل اجتماعی درحالی است که نفوذ سیاسی جمهوری اسلامی از خلیج فارس به خلیج عدن رسیده است و از نظر جنگ اقتصادی با وجود شرایط سخت به ثبات رسیده‌ایم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه در جنگ اجتماعی؛ دشمن به‌دنبال تغییر باور‌ها و سبک زندگی است اظهار داشت: رهبر انقلاب دهه‌های پیش خطر دشمن را متذکر شده بودند، ولی متاسفانه جدی گرفته نشده بود درحالی که در موضوع جنگ شناختی با اتفاق‌هایی روبرو هستیم که اگر در ۱۰ سال پیش جدی گرفته می‌شد به اینجا ختم نمی‌شد.

درسبک زندگی دستمان خالی نیست

عاطفه سعیدی‌نژاد - مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات - نیز «رویداد ملی زندگی» را فرصتی برای رسیدگی به نرم‌افزار تمدن اسلامی دانست، گفت: رهبری فرمودند در حوزه نرم افزاری تمدن اسلامی که منظور سبک زندگی و الگوی رفتار است، ورود جدی صورت نگرفته است.

وی با تاکید براینکه بانوان ،سرداران سبک زندگی هستند، گفت: این روزها، روز‌های خوشایندی برای انقلاب اسلامی نیست، اما به تعبیر شهید حاج قاسم سلیمانی «می‌توان هر تلخی را به شیرینی تبدیل و تهدید را فرصت کرد» لذا می‌بایست این اتفاقات را مایه عبرت قرار دهیم.
مدیرکل امور بانوان سازمان تبلیغات تصریح کرد: باید ظرفیت بانوان در سطح میانی جدی گرفته شود و در این معماری نقش زنان به‌صورت جمعی جدی است.
سعیدی‌نژاد با تاکید براینکه در سبک زندگی دستمان خالی نیست، افزود: خوب نتوانسته‌ایم حضور زنان را در پیوستگی‌های اجتماعی ببینیم درحالی که هویت فامیل و خاندان و محله در سبک زندگی مهم است.
وی «رویداد ملی زندگی» را بهانه‌ای برای دعوت عمومی از مردم برای دیدن واقعیت‌ها دانست و گفت: هدف جهاد تببین درگیر کردن گرایش و قلب است و در این جهاد روایت‌های زنان می‌توانند به‌صورت گسترده اثرگذار باشند.
توجه به سبک زندگی ضروری است

حامد علامتی - مدیرعامل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان- نیز با بیان اینکه یکی از اضلاع سبک زندگی ایرانی اسلامی، خانواده است، اظهار داشت: در رویداد ملی زندگی که قرار است از این پس آغاز شود برش خانواده و در دل آن کودکان و نوجوانان باید مورد توجه قرار بگیرد، متاسفانه هیجاناتی که امروز در عرصه اجتماعی در نوجوانان می‌بینیم به خاطر سبک زندگی اي است که در سال‌های گذشته به آن توجه نشده است.
باید دغدغه مند نسبت به تحقق بیانات رهبری در مورد سبک زندگی ورود کنیم

احسان آقایی - معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خوزستان - درباره فرایند شکل‌گیری این رویداد گفت: طی چند سال اخیر در اداره کل خوزستان تلاش کردیم مجموعه‌های فرهنگی نوپا و توانمند را ضمن شناسایی، حمایت کنیم چراکه با اقبال عمومی در جامعه اثرگذاری دارند.
وی از ایجاد دبیرخانه دائمی «رویداد ملی زندگی» در اهواز خبر داد و گفت: ظرفیت این موضوع در موسسه میراث زندگی وجود دارد و اتفاقات اخیر کشورمان یک پیوست به این رویداد داد و نشان می‌دهد باید دغدغه‌مندانه نسبت به تحقق بیانات رهبری درخصوص سبک زندگی ورود پیدا کنیم.
در پایان این مراسم از پوستر «رویداد ملی زندگی» نیز رونمایی شد.

ارسال نظر
پرطرفدار