دسترسی سریع
کد خبر: ۷۰۰۷
۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۴

ضرورت ارتقای اثرگذاری تعالیم دینی در دانشگاه و مدارس

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل با تاکید بر حضور موثر روحانیون در مراکز آموزشی گفت:اثرگذاری فعالیت ها باید در اولویت باشد.
به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در نشست سیاسی، بصیرتی در سالن اجتماعات حوزه علمیه اردبیل با اشاره به اهمیت بصیرت و روشنگری در بین جوانان و نوجوانان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه در مباحث تربیتی باید بیش از پیش فعال باشد.
وی به حضور مستمر روحانیون در مدارس و دانشگاه اشاره کرد و گفت: با وجود آنکه با اعزام روحانیون و مبلغین به مدارس و دانشگاه‌ها اقدامات مناسبی در خصوص ارائه مباحث دینی و تربیتی برای نسل جوان صورت گرفته، اما اثرگذاری بالایی نداشته و لازم است در راستای تقویت بنیه اعتقادی دانش آموزان و دانشجویان، برنامه‌های نوینی ارائه شود.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه حوادث اخیر در دانشگاه‌ها ریشه در فقر فرهنگی دارد، افزود: در سال‌های گذشته مدام تأکید کردیم که متأسفانه فرهنگ در این کشور فراموش شده و به سیاست و اقتصاد اهمیت داده می‌شود، ولی آن چیزی که به حد کافی به آن پرداخته نشده فرهنگ است.
حجت الاسلام جعفرزاده تاکید کرد:حس هویت باید در نسل جوان تقویت شود تا منافع ملی را تشخیص دهند و حتی در مواقعی که اعتراضات به حقی هم دارد، کاری نکنند که خارجی‌ها برضد کشور از آن بهره‌برداری کنند که این امر با تبیین صحیح و ارائه واقعیت‌ها و تقویت تعالیم دینی در بین این نسل آینده ساز محقق می‌شود.
وی فضای مجازی و مشغولیت بیش از حد پدران و مادران به رسانه را مهم‌ترین دلیل غفلت آنان از تربیت صحیح فرزندان عنوان کرد و گفت: در عصر کنونی به لحاظ درگیری بیشتر خانواده‌ها با تلفن همراه و فضای مجازی، تمایل فرزندان بیشتر به سمت بازی‌های رایانه‌ای بوده و همانند بازی ها، گذاشتن از همه چیز برای آنان سهل شده که اکنون مشاهده می‌شود از ارزش‌ها و تقدسات به راحتی عبور می‌کنند و باعث بروز آسیب‌ها می‌شوند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل تقدس زدایی را مهم‌ترین حربه دشمن در ایجاد ناآرامی در جامعه عنوان کرد و گفت: اولین هجمه دشمن، تقدس زدایی از قرآن، پرچم، رهبر جامعه اسلامی، استاد، زن، حیا، عفت و ارزش‌های دینی است که در این میان، باید به قدری بصیرت و بینش جوانان را ارتقاء دهیم که جایی برای ورود افکار منفی و تبلیغات سوء دشمن وجود نداشته باشد.
حجت الاسلام جعفرزاده جوانان را نسلی مطالبه گر عنوان کرد و گفت: حوزه علمیه باید برای تقویت بنیان دینی نسل جوان بیش از پیش فعالانه وارد صحنه شود و با نسل مطالبه گر، ارتباط موثر برقرار کند چرا که اگر تعامل در وقت مناسب صورت نگیرد بحران و مشکلات متعددی پیش می‌آورد.
ارسال نظر
پرطرفدار