دسترسی سریع
کد خبر: ۷۰۴۳
۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار

شناسایی و تقویت استعداد های قرآنی ضروری است

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار گفت: شناسایی و تقویت استعداد های قرآنی ضروری است و باید در این راستا بیش از پیش تلاش کرد.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت‌الاسلام جلیل مختاری نیا در جلسه بررسی فعالیت‌های دینی و قرآنی که با حضور فعالان این حوزه در مجتمع فرهنگی نور برگزار شد،اظهار داشت:توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی از مهم‌ترین اهداف سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری کلاس‌های قرآنی، آزمون‌های قرآن کریم، مسابقات قرآنی در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مورد استقبال جوانان و نوجوانان است، افزود: این فعالیت‌ها می‌تواند در رشد و تقویت باورهای دینی و سبک زندگی قرآنی جوانان اثر گذار باشد.

وی خاطرنشان کرد: قرآن راه نجات انسان هاست و حتی یک آیه می تواند تاثیرات بسزایی در دل و جان انسان داشته باشد.

حجت‌الاسلام مختاری نیا در ادامه از اجرای طرح شناسایی و جذب استعدادهای قرآنی در شهرستان بیجار خبر داد و اظهار کرد: طرح شناسایی و ارزیابی توانمندی‌های نخبگان استعدادهای درخشان قرآنی در رده سنی جوانان و نوجوانان اجرا مي شود.

وی همچنین به فعالیت مؤسسات و خانه‌های قرآن اشاره و عنوان کرد: در حال حاضر پنج مؤسسه قرآنی و ۲۵ خانه قرآنی در شهرستان بیجار فعال است که به انجام فعالیت‌های دینی و قرآنی می‌پردازند.

ارسال نظر
پرطرفدار