دسترسی سریع
کد خبر: ۷۱۱۹
۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
مديركل تبليغات اسلامي استان اردبیل تاکید کرد؛

ضرورت حضور فعال کنشگران فرهنگی و مذهبی در روشنگری جامعه

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: کنشگران فرهنگی، مذهبی باید با حضور فعال در روشنگری جامعه تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت الاسلام قاسم جعفرزاده در نشست کنشگران فرهنگی مجامع میانی، تخصصی سازمان که با حضور مادحین و ذاکرین در محل سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی اردبیل برگزار شد، در سخنانی اظهار کرد: مداحان يكي از ظرفيت ها مهم براي مقابله با تهديد دشمن هستند كه با بيان معارف دين و روشنگري در خصوص ترفند هاي دشمن مي تواند نقش تاثير گذاري داشته باشند.

وي با بيان اينكه دشمن در تلاش است با تهاجم هاي فرهنگي، به اسلام ناب و ارزش ها ديني جامعه ضربه بزند، گفت: مداحان يكي از مهمترين سربازان براي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن هستند.

مديركل تبليغات اسلامي استان اردبیل ادامه داد: يكي ديگر از وظايف مهم مداحان بصیرت افزایی در بین مردم علی الخصوص نسل جوان است چرا که اشعار آنان در مدح و ثناي اهل بيت(ع) باعث ارتقای سطح بینش و آگاهی مخاطبین شده . این روشنگري زمينه هدايت به سمت ارزش‌ها، تقويت ايمان و اراده مردم را به دنبال دارد.

حجت الاسلام جعفرزاده با تأکید بر اینکه جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری به اتحاد و همبستگی نیاز دارد، گفت: جهان اسلام امروزه در برابر چالش‌هایی چون جهل، تفرقه، خشونت، افراط گرایی، اشغال گری، قتل و غارت و آزار بیگناهان و مظلومان به نام آزادی قرار گرفته در حالی که ادیان از این حرکت‌ها، مبری هستند.

وی تاکید کرد: در امر تبلیغ فرهنگ اسلامی باید رسانه‌های دیداری، شنیداری و نوشتاری همراه با مراکز و نهادهای فرهنگی و مؤسسات دینی و دانشگاهی در کشور بیش از پیش فعال باشند که در این میان، نقش علماء، مداحان و کنشگران فرهنگی بیشتر از همه مؤثر خواهد بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل سکوت در برابر ظلم و اعلام بی طرفی را همراهی با ظالم عنوان کرد و گفت: هر فردی در جامعه وظیفه حفظ و حراست از ارزش های انسانی و اسلامی را برعهده دارد و در این میان از متولیان فرهنگی و کسانی که تریبون در اختیار دارند انتظار بیشتری می رود که فعالانه وارد میدان شده و در آگاهی بخشی و تحقق جهاد تبیین تلاش کنند.

ارسال نظر
پرطرفدار