دسترسی سریع
کد خبر: ۷۱۹۴
۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار:

توجه به قرآن کریم نباید محدود به قرائت و حفظ شود

حجت‌الاسلام مختاری‌نیا گفت: توجه به قرآن کریم نباید محدود به قرائت و حفظ شود بلکه باید علاوه بر این جوانان و نوجوانان ما با مفاهیم قرآنی آشنا شده و از تفاسیر قرآنی در راستای معرفت افزایی و بصیرت قرآنی بهره گیرند.

به گزارش پایگاه خبری نهضت؛ حجت‌الاسلام جلیل مختاری‌نیا اظهار کرد: توسعه فرهنگ دینی و قرآنی، عمل کردن به تعالیم اسلامی و قرار دادن آموزه‌های قرآنی میان مردم، امری اساسی انسان را به سعادت می‌رساند.

 

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار قرآن را سدی در برابر معضلات اجتماعی دانست و ابراز داشت: اگر امروز در ترویج مفاهیم دینی و قرآنی موفق عمل کنیم می توانیم در برابر معضلات اجتماعی که امروزه متاسفانه در جامعه دیده می‌شود مقابله کنیم.

حجت‌الاسلام مختاری نیا یادآور شد: توجه به قرآن کریم نباید محدود به قرائت و حفظ شود بلکه باید علاوه بر این جوانان و نوجوانان ما با مفاهیم قرآنی آشنا شده و از تفاسیر قرآنی در راستای معرفت افزایی و بصیرت قرآنی بهره گیرند.

وی در پایان به اهمیت فعالیت موسسات قرآنی اشاره کرد و بیان داشت: موسسات قرآنی باید هر چه بیشتر به آموزش نونهالان در خصوص آموزش قرآنی توجه داشته باشند و سعی کنند زمینه ها را به گونه ای نهادینه در جامعه تعریف کنند.

ارسال نظر
پرطرفدار