دسترسی سریع
کد خبر: ۷۲۲۴
۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۲
رئیس تبلیغات اسلامی گرگان:

فرهنگ اساس رشد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یک جامعه است

حجت الاسلام سیدمحمدجواد محمدزاده با بیان اینکه فرهنگ اساس رشد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یک جامعه است، گفت: ترقی در همه زمینه ها ابتدا ملزم به رشد فرهنگی جامعه است.
 

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت الاسلام سیدمحمدجواد محمدزاده در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: فرهنگ اساس رشد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یک جامعه است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان افزود: اگر بخواهیم در جامعه‌ای رشد اقتصادی اتفاق بیفتد، انسان‌ها پله‌های علمی را طی کنند، در ورزش، سیاست، حوزه‌های تربیتی، خانواده و همه زمینه‌ها ترقی کنند باید قبل از هرچیزی فرهنگ آن جامعه رشد کند.

وی بیان کرد: فرهنگ معارف، اندیشه سازی و کار براساس تفکر، زیربنای ترقی جامعه و رشد انسان‌های یک جامعه است.

محمدزاده افزود: برای آنکه انسان‌ها بتوانند در نظام تفکراتی جامعه قرار بگیرند و گام‌های بلندی بردارند باید مسائل خود را از طریق فرهنگ پیش ببرند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گرگان ادامه داد: فرهنگ مصرف گرایی، حرص و طمع، بی اخلاقی، رشوه، طلاق، نفاق و دورویی از مظاهر فرهنگی ناصحیح است که می‌توان از طریق فرهنگ درست آن را اصلاح کرد.

وی یادآور شد: در تمدن نوین اسلامی فرهنگ ناب اسلام محمدی بوده که می‌تواند جامعه را رشد دهد زیرا فرهنگی بر اساس صداقت است.

محمدزاده تصریح کرد: فرهنگی که انسان‌ها به یاری هم می‌شتابند (فرهنگ انفاق)، فرهنگی که انسان جان خود را برای نجات دیگری فدا می‌کند (فرهنگ ایثار و شهادت)، فرهنگ هم زیستی مسالمت آمیز، صدقه دادن، رعایت حقوق شهروندی و رعایت حجاب از جمله مصادیق فرهنگ اسلامی است که باعث رشد جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه غفلت در حوزه فرهنگ باعث آسیب جامعه می‌شود گفت: برخلاف فرهنگ اسلامی، فرهنگ غربی جامعه را به انحطاط می‌کشاند و در سرازیری سقوط قرار می‌دهد.

ارسال نظر
پرطرفدار