دسترسی سریع
کد خبر: ۷۲۸۳
۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۴
به همت اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان:

بیش از ۷۰۰ جلد کتاب به مراکز فرهنگی و مدارس زنجان اهداء شد

مدیر کل تبلیغات اسلامی زنجان گفت: به همت اداره کل تبلیغات اسلامی زنجان در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی، از ابتدای امسال بیش از ۷۰۰ جلد کتاب با موضوعات قرآنی و معارف اسلامی، فرهنگی، تربیتی و سیره علما و شهدا در میان مراکز فرهنگی، موسسات قرآنی، کانون‌های فرهنگی تبلیغی و آموزشی و مدارس اهداء شد.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، حجت‌الاسلام سعید احمدی، مدیر کل تبلیغات اسلامی زنجان در گفتگو با خبرنگار نهضت اظهار کرد: در راستای ترویج کتاب و کتابخوانی، از ابتدای امسال بیش از ۷۰۰ جلد کتاب با موضوعات قرآن و معارف اسلامی، فرهنگی، تربیتی و سیره علما و شهدا در میان مراکز فرهنگی، موسسات قرآنی، کانون‌های فرهنگی تبلیغی و آموزشی و مدارس زنجان اهداء شد.

وی افزود: دین اسلام و کلام الله مجید برای مطالعه و کتابخوانی و کسب علم؛ ارزش و اعتبار خاصی قائل شده است. اهمیت کتابخوانی در اسلام به قدری است که معجزه پیامبر اکرم (ص) از نوع کتاب است و در این کتاب مقدس هم اولین آیاتی که بر پیامبر (ص) نازل شده؛   به خواندن و کلماتی از قبیل کتاب، قلم و علم اشاره شده است و بدین ترتیب نقطه آغاز رسالت و دعوت اسلامی بر مبنای خواندن و مطالعه شکل گرفت.

حجت‌الاسلام احمدی  با بیان اینکه کتاب نقش اساسی در گسترش فرهنگ و بالا بردن بصیرت جامعه دارد، افزود: بنابراین  باید از تمام ظرفیت‌ها در جهت ترویج و نهادینه کردن این فرهنگ نهایت تلاش را به کار بگیریم.

وی در ادامه تصریح کرد: باید فرهنگ کتابخوانی در حوزه فرهنگ دینی در جامعه تقویت شود چرا که جامعه در این برهه زمانی نیاز  مبرم به آشنایی و تبیین ارزش‌های دینی دارد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی زنجان در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی استان دارای ظرفیت‌ها و ارتباطات گسترده‌ای با اقشار مختلف مردم است و از این ظرفیت می‌توان برای معرفی کتاب و ترویج کتاب خوانی در جامعه  استفاده کرد.

ارسال نظر
پرطرفدار