دسترسی سریع
کد خبر: ۷۳۷۹
۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
در ادامه حضور بین‌المللی ؛

انیمیشن «لوپتو» راهی جشنواره جهانی بمبئی شد

انیمیشن سینمایی «لوپتو» محصول مرکز انیمیشن سوره و به کارگردانی عباس عسکری در ادامه حضور بین‌المللی خود، راهی جشنواره جهانی کیذر سینمای هند شد.
مجید معافی نویسنده

انیمیشن «لوپتو» راهی جشنواره جهانی بمبئی شد

به گزارش پایگاه خبری نهضت، انیمیشن سینمایی «لوپتو» به کارگردانی عباس عسکری و تهیه‌کنندگی محمدحسین صادقی و احسان کاوه، به بخش رقابتی سومین دوره جشنواره جهانی کیدز سینما راه یافت.

این جشنواره که از ۱۱ آذر ۱۴۰۱ در شهر بمبئی هند برگزار می‌شود، به فیلم‌هایی با محوریت کودکان و با شعار «آینده بهتر برای کودکان» می‌پردازد و تلاشی است در جهت زدودن آثار محدودیت‌هایی که همه گیری کووید ۱۹، روی کودکان و دنیایشان گذاشته است. محدودیت‌هایی که با تعطیلی پارک‌ها و زمین‌های تفریح و معاشرت با دوستان برای بچه‌ها ایجاد شد و آن‌ها را در خانه‌ها محبوس کرد و موجب شد خلاقیت بچه‌ها کم رنگ شده و آزادی آن‌ها محدود شود.

در این رویداد ۷ روزه کودکان می‌توانند فیلم تماشا کنند، با کارگردانان و بازیگران تعامل داشته باشند و همچنین در کارگاه‌های زنده مختلف در زمینه فیلمنامه‌نویسی، انیمیشن و فیلمسازی شرکت کنند.

«لوپتو» که هم اکنون در سینما‌های سراسر کشور در حال اکران است؛ نخستین محصول مرکز انیمیشن سازمان سینمایی سوره است که با تکنیک سه بعدی در استودیوی فراسوی ابعاد توسط هنرمندان جوان کرمانی تولید شده است و تاکنون با جذب بیش از ۱۵۰ هزار مخاطب، در آستانه فروش ۴ میلیارد تومانی قرار دارد.

پخش بین‌الملل انیمیشن سینمایی «لوپتو» برعهده مرکز بین الملل سوره است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار