دسترسی سریع
کد خبر: ۷۷۷۳
۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۶
کارشناس برنامه ریزی فعالیت های رسانه ای تبلیغات اسلامی اردبیل:

سبک زندگی فاطمی الگوی تربيت دینی کودکان و نوجوانان امروزی است

کارشناس رسانه اردبیل سیره ائمه معصومین را چراغ هدایت بشر عنوان کرد و گفت: سبک زندگی فاطمی الگوی تربيت دینی امروزی است.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، علی دژبانی در گفتگو با خبرنگار تبلیغات اسلامی اردبیل در سخنانی با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: سيره رفتار حضرت فاطمه زهرا  (ع) با فرزندان خود، الگويي نمونه براي تربيت دینی کودکان و نوجوانان امروزی است.

وی گفت: زندگي اهل بيت عصمت و طهارت (ع)  مشعل فروزان و راهنماي بسيار روشني است براي كساني كه بخواهند به بهترين حيات دنيوي و اخروي دست يابند.

کارشناس برنامه ریزی فعالیت های رسانه ای، آشنایی با سیره ائمه معصومین (ع) را مقدمه ای در راه خداشناسی عنوان کرد و گفت: در زيارت مقدسه جامعه كبيره كه از امام هادي (ع) نقل شده است ، مي خوانيم : السلام علي محال معرفه الله ( سلام بر جايگاه هاي شناسايي خدا ) آنچه از اين فراز بر مي آيد اين است كه بهترين راه و جايگاه براي شناخت خدا و راه رسيدن به خدا بررسي ، مطالعه و كسب معرفت درباره زندگي ائمه  و معصومين (ع) است.

دژبانی گفت: از ميان معصومين (ع) آن كه زندگي پر بركتش به خصوص براي زنان مسلمان همچون خورشيدي نور افشاني مي كند ، وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا ( س) است كه آشنايي با سبك زندگي آن حضرت براي ما مفيد و راهگشا خواهد بود.

وی افزود: حضرت فاطمه  زهرا (س) هميشه رفتاري سرشار و آميخته از عاطفه ، محبت ، ادب ، تواضع و فروتني نسبت به پدر داشت . اين گونه بود كه پيامبر ( ص) ايشان را ام ابيها ( مادر پدرش ) ناميد. زندگي ساده و بي تلكف و دوري از تجملات از ويژگي هاي بارز زندگي آنحضرت بود.

کارشناس رسانه تبلیغات اسلامی اردبیل افزود: همسرداري حضرت فاطمه زهرا (س) بهترين الگو براي  دختران و زنان جوان  امروزی  و همسري نيكو و مطيع براي امير مومنان علي ( ع) بود که همواره نام همسر خود را با احترام ياد مي كرد.

دژبانی بر ضرورت ترویج سبک زندگی فاطمی در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی تاکید کرد و افزود: سيره رفتار حضرت فاطمه زهرا  (ع) با فرزندان خود سرمشق و الگويي نمونه  براي تربيت دینی کودکان ، نوجوانان  و جوانان امروزی است . سیره فکری، رفتاری،اخلاقی، تربیتی و آموزشی حضرت فاطمه زهرا (س) در رابطه با فرزندان خویش یعنی امامین حسن و حسین (ع)  بهترین، جامع ترین و کامل ترین الگو و منشور تربیتی مورد نیاز در راستای خود سازی و جامعه پردازی برای رسیدن به یک جامعه متمدن اسلامی است.

وی اشاره کرد: حضرت فاطمه زهرا (س)  به فرزندان خود احترام مي گذاشتند و آنها را با احترام خطاب مي كردند و هميشه سعي در آموزش و تربيت ديني و اخلاقي آنها داشته و همواره آنان را براي يادگيري، تعليم و تزكيه آماده مي كردند و در عين حال شادي و خوشحالي را در خانه  خود تسري مي دادند.

کارشناس برنامه ریزی رسانه ای تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: از نكات بارز سیره حضرت زهرا (س) در تربیت دینی فرزندان سبك عملي تشويق به عبادت براي آنها  و نیز رعایت عدالت در توجه به كودكان بود که الگویی شایسته برای همگان در تربیت فرزندان بشمار می رود.

دژبانی در پایان خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) الگوي كامل يك بانوي اسلامي است  تا جايي كه حتي خود را بر نامحرم نابينا مي پوشاند و نیز در دفاع از حريم ولايت امير مومنان علي ( ع) الگوی ولایت مداری برای مسلمانان جهان است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار