دسترسی سریع
کد خبر: ۷۸۰۴
۰۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۳
رئیس جمعیت بانوان فرهیخته گرگان:

حضرت فاطمه(س) رسالت خود را در دفاع از ولایت و امامت اجرا کرد

نصرت بابایی گفت: حضرت فاطمه (س) رسالت خود را در دفاع از ولایت و امامت اجرا و در مراحل مختلف به وظایف خود عمل کردند.

به گزارش پایگاه خبری نهضت، نصرت بابایی در اجتماع فاطمی بانوان استان گلستان که در سالن ولایت اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار کرد: در ایام فاطمیه بهترین زمان برای بازگویی روایات ارزشمند در خصوص شخصیت بزرگ زهرای اطهر (س) است.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته گرگان گفت: سوره قدر و کوثر در مدح و معرفی حضرت زهرا (س) بوده که بیانگر عظمت شخصیت این بانوی گرامی است.

این فعال اجتماعی گفت: یکی از مباحث مهمی که در زندگی حضرت فاطمه (س) باید مورد توجه قرار بگیرد الگوپذیری از این شخصیت بزرگ است.

وی بیان کرد: در قرآن به ما می‌گوید از هوای نفس، شهوات، شیاطین پیروی نکنید و از پیامبران الهی تبعیت کنید زیرا آنها دارای دو ویژگی مهم هستند، هیچ اجر و مزدی طلب نمی‌کنند و هدایت شده هستند.

وی افزود: حضرت زهرا (س) به عنوان کلید خلقت و آفرینش و برترین الگو هم برای مردان و هم برای زنان از ابتدا تا انتهای خلقت هستند.

بابایی اضافه کرد: ادب حضرت زهرا (س) در برخورد با پدر، همسر، همسایه باید الگوی ما باشد، به طور نمونه وجود نازنین زهرا تمام شب در حال دعا برای همسایگان خو بودند و هرگز درخواستی از همسر خود نمی‌کردند که نتواند برآورده کند.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته گرگان تصریح کرد: حدیث کساء که منسوب به حضرت زهرا (س) است به بهترین نحو شخصیت بزرگ آن حضرت را معرفی می‌کند.

وی گفت: حضور اجتماعی و سیاسی حضرت زهرا(س) مثال زدنی است و کاملاً آگاه به مسائل سیاسی زمان خود بودند و از کودکی شاهد تلاش‌های حضرت محمد (ع) در به ثمر رساندن اسلام بود.

بابایی بیان کرد: حضرت فاطمه (س) رسالت خود را در دفاع از ولایت و امامت اجرا و در مراحل مختلف به وظایف خود عمل کردند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار