دسترسی سریع
کد خبر: ۷۹۶۷
۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

حضور در مراسم اعتکاف، زمینه مناسبی جهت اندیشه و خردورزی فراهم می‌کند

حجت الاسلام انصاری راد با اشاره به آثار و فواید فراوان اعتکاف گفت: حضور در این مراسم معنوی، زمینه مناسبی جهت تفکر، اندیشه و خردورزی را برای افراد فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد در جلسه برنامه ریزی سنت حسنه اعتکاف طی سخنانی به سابقه سنت حسنه اعتکاف اظهارداشت: با بررسی در برخی از آیات قرآن در می یابیم که اعتکاف مخصوص دین اسلام نبوده و در دیگر ادیان الهی گذشته نیز وجود داشته است.

وی در ادامه به تاریخچه پرفراز و نشیب اعتکاف در کشور ایران اشاره داشت و ضمن تشریح نقش عالمان بزرگ اسلامی در ترویج این سنت حسنه افزود: عالمان برجسته دینی در هر برهه ای از زمان توجه ویژه ای به اعتکاف معطوف کرده و مردم نیز با پیروی از آنان اعتکاف را با اهتمام هرچه تمام تر برپا کرده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بااشاره به آثار و فواید فراوان اعتکاف تصریح کرد: حضور در مراسم معنوی اعتکاف زمینه مناسبی جهت تفکر، اندیشه و خردورزی را برای افراد فراهم می کند.

حجت الاسلام انصاری راد در ادامه، دوری از تعلقات و خواهش های نفسانی را از اهم برکات ایام البیض عنوان کرد و بیان داشت: پیروی نکردن از هواهای نفسانی می‌تواند نقشه راه زندگی انسان را برای تمامی طول عمر ترسیم کند.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح غبارروبی و عطر افشانی مسجد‌ها با مشارکت مردم و فعالان فرهنگی و مسوولان ادارات و نهاد‌ها در هرمزگان از دیگر برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی با اشاره به نزدیک تر شدن این سنت حسنه در مساجد است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار