دسترسی سریع
کد خبر: ۸۰۸۱
۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران :

صیانت از استقلال، آزادی و هویت اسلامی ایرانی یکی از مهمترین دستاورد انقلاب است

حجت الاسلام شریف تبار با اشاره به دستاورد‌های چهل ساله انقلاب گفت: صیانت از استقلال، آزادی و هویت اسلامی ایرانی یکی از مهمترین دستاورد انقلاب است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی،حجت الاسلام شریف تبار مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران در حاشیه گردهمایی مدیران ادارات تبلیغات اسلامی، اعتکاف را فرصت مغتنمی برای ایجاد نشاط معنوی در جامعه عنوان کرد و گفت: زمینه های برگزاری اعتکاف نسبت به سالهای قبل بیشتر است و در این راستا هماهنگی ها و جلسات ویژه اعتکاف در شرستانها درحال برگزاری است .

وی اهمیت حضور مبلغین در جمع معتکفین را ضروری دانست و بیان داشت : تولید محتوای تبلیغی و نشست ها و رصد اماکن برگزاری اعتکاف برای حضور مبلغین، از  برنامه های این اداره کل در ایام اعتکاف است.

عضو شورای فرهنگی عمومی استان مازندران به نزدیک شدن ایام الله دهه فجر اشاره کرد و افزود: کارآمدی انقلاب اسلامی در حوزه های مختلف به خصوص نقش زنان در پیشرانی نهضت، در طول بیش از 4 دهه که از تاریخ آن می گذرد بر کسی پوشیده نیست و امروز دشمنان اسلام و انقلاب به پیشرفت ها و دستاوردهایی که در پس سالها تحریم و هجوم همه جانبه نظامی و رسانه ای به دست آمده است، اذعان دارند.

حجت الاسلام شریف تبار در ادامه با اشاره به  دستاوردهای چهل ساله انقلاب، خاطر نشان کرد: صیانت از استقلال، آزادی و هویت اسلامی ایرانی یکی از مهمترین دستاورد انقلاب است که با نقشه های متعدد دولت های استکباری شرق و غرب و کینه ورزی های معاندین داخلی و خارجی نه تنها شاهد کمرنگ تر شدن آن نشدیم بلکه امروز در سایه مقاومت و استکبارستیزی ضریب نفوذ ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران در جهان چندین برابر شده است .

این مسئول فرهنگی ، جهاد امیدآفرینی را سرلوحه ی برنامه های فرهنگی عنوان کرد و افزود: بازسازی اذهان به ویژه برای جوانان با بازخوانی روایت پیشرفت، امیدآفرینی و شناساندن ظرفیت ها و دستاوردها محقق می شود و دهه مبارکه فجر امسال که تقارن مبارکی با ایام اعتکاف و سالروز ولادت مولای متقیان امیرالمومین (ع) دارد، فرصتی مغتنم برای همه دغدغه مندان و دلسوزان قشر نقش آفرین جوان فراهم کرده است.

مسئول ستاد اعتکاف مازندران افزود : با بررسی ها و جلساتی که در ادارات شهرستانی انجام شد، ظرفیت های موجود نشان از اعتکاف پرشورتر در دیار علویان دارد و با عنایت خداوند متعال ، اعتکاف امسال پرشورتر از سالهای قبل با حضور همه اقشار به ویژه جوانان مازندرانی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به رویش های معنوی انقلاب اشاره کرد و بیان داشت : رویش های فرهنگی و معنوی بسیاری در انقلاب شکل گرفته است که شکوفاتر شدن سنت حسنه اعتکاف بعد از انقلاب کاملا مشهود است .

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با تقدیر از دست اندرکاران اعتکاف در مساجد، دانشگاه ها و برخی بقعه های متبرکه در ادامه به حضور پرشور جوانان در اعتکاف اشاره و تاکید کرد : اعتکاف های دانش آموزی و دانشجویی که توسط بخش های فرهنگی در آموزش و پرورش و نهاد نمایندگی دانشگاه ها در طول این سالها برگزار شده با استقبال جوانان و نوجوانان بسیاری روبرو شده است و با جلساتی که بین دستگاه های فرهنگی مرتبط برگزار شد، پیش بینی می شود امسال نیز شاهد این استقبال در همه اماکن برگزاری اعتکاف هستیم.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار