دسترسی سریع
کد خبر: ۸۱۰۵
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی خبرداد؛

آماده سازی ۱۱۰ مسجد آذربایجان شرقی برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی از آماده سازی بیش از ۱۱۰ مسجد استان برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی در جلسه ستاد اعتکاف آذربایجان شرقی در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان گفت: اعتکاف یکی از رویش های مهم انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه یکی از روش های توسعه معنویت در جامعه برگزاری آیین اعتکاف است، ادامه داد: حضور جوانان و نوجوانان در این آیین چشمگیر است.

حسینی با تاکید بر اینکه مراسم معنوی اعتکاف امسال با نقش ویژه گروه‌های مردمی و با تسهیل‌گری اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی برگزار می‌شود، بیان داشت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان همچنین هماهنگی های لازم را برای حضور سخنرانان برجسته کشوری و استانی در مساجد انجام داده است.

وی از آماده سازی بیش از 110 مسجد شهری و روستایی آذربایجان شرقی ویژه خواهران و برادران برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف خبر داد.

حبیب طاهری دبیر اجرایی ستاد اعتکاف استان نیز در این جلسه گفت: شش مسجد ویژه اعتکاف دانشجویی از سوی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها در نظر گرفته شده است. همچنین اعتکاف دانش آموزی نیز در استان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: سه تا 12 بهمن ماه مصادف با یک تا 10 ماه رجب مساجد آماده ثبت نام از علاقه مندان برای حضور در آیین معنوی اعتکاف هستند. همچنین ثبت نام به صورت مجازی نیز از طریق سایت تبیان انجام می شود.

طاهری افزود: سایت تبیان به نشانی www.tebyan.net مرجع اطلاع رسانی آیین اعتکاف است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار