دسترسی سریع
کد خبر: ۸۱۰۹
۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۴

«کژراهه» چاپ هفتمی شد

کتاب «کژراهه، خاطراتی از تاریخ حزب توده» به قلم احسان طبری توسط انتشارات امیرکبیر به چاپ هفتم رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، احسان طبری نظریه‌پرداز و عضو کمیته‌ی مرکزی حزب توده‌ی ایران در سال‌های انقلاب، نویسنده‌ی کتاب «کژراهه» است که چاپ اول آن در سال ١٣۶۶ منتشره شده است.

«کژراهه، خاطراتی از تاریخ حزب توده» در سی فصل نگاشته شده که قدم به قدم به شرح پیدایش حزب توده تا وضعیت نهایی آن در آستانه‌ی انقلاب اسلامی می‌پردازد.


درآمد کتاب توسط قاسم تبریزی نوشته شده که در آن به دو موضوع جریان‌شناسی چپ در ایران و احسان طبری به عنوان نظریه‌پرداز برتر مارکسیسم در ایران، پرداخته شده است.


احسان طبری در بخشی از متن در توصیف کتاب آورده: این نوشتار، تاریخ نیست، بلکه در حقیقت «ضدتاریخ» است، یعنی داستان فاجعه‌آمیز تلاش کسانی است که علی‌رغم سیر طبیعی تاریخ و انقلاب، راه انحرافی را پیمودند و بنابراین وقایع این «ضدتاریخ»، «ضدخاطره» است. این تاریخی است سراپا واژون. واژونه‌بودن این تاریخ، نتیجه‌ی واژونه بودن تمدن و فرهنگ معاصر، اعم از کاپیتالیستی و سوسیالیستی است. 


چاپ هفتم «کژراهه، خاطراتی از تاریخ حزب توده» در ۴١٠ صفحه، شمارگان ٣٠٠ نسخه و قیمت ١٧٠ هزار تومان توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شده است.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار