دسترسی سریع
کد خبر: ۸۱۲۹
۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی مطرح كرد:

زنده مانده اسلام، مرهون کار تمدنی علما است

حجت‌الاسلام روح‌لله حریزاوی در سی و پنجمین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی کشور، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار ۲۸ دی‌ماه ۱۴۰۱ با مدیران سازمان تبلیغات اسلامی بر اهمیت جایگاه تولید فکر و تربیت نیروی انسانی برای ایجاد تمدن اسلامی، گفت: جریان اندیشه قرآنی و کادرسازی انقلابی در سازمان دارالقرآن الکریم باید به‌صورت جدی دنبال شود.

 

زحمات فعالان فرهنگي اگر فاقد تولید فکر و تربیت انسان باشد آثار ماندگاری نخواهد داشت/ جهاد تبیین با مأموریت سازمان دارالقرآن منافاتی ندارد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام روح‌لله حریزاوی، قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی در سی و پنجمین نشست رؤسای ادارات امور قرآنی کشور كه در سالن همايش‌هاي سازمان دارالقرآن برگزار شد گفت: تبلیغ و جهاد تبیین شأن مسلمانی است و وظیفه قشر خاصی نیست بلکه تمام مؤمنان و به ويژه اعضای جامعه قرآنی باید  با تمام توان در اين عرصه تلاش و فعاليت داشته باشند.


قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به راهبرد‌های مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی برای گذر از بحران‌ها و مخاطرات، اظهار داشت: یکی از موضوعات کلیدی بیانیه گام دوم جوان‌گرایی است که نیاز امروز و فردای این‌کشور است.

تأیید رهبری نسبت به جدی گرفتن فعالیت‌ها در سازمان تبلیغات اسلامی

وی خطاب به رؤسای ادارات امور قرآنی کشور تصریح کرد: تقویت و تعمیق امور قرآنی نیازمند همت و از خود گذشتگي مدیران و مسئولان قرآنی و فرهنگی است.

حجت‌الاسلام حریزاوی با اشاره به رضايت ولي امر مسلمين از عملکرد موفق سازمان تبليغات اسلامي در سالیان اخیر اذعان داشت: در برخی دیدار‌ها متولیان اصرار داشتند متن آن منتشر نشود. اما در دیدار مديران سازمان تبلیغات اسلامی با رهبر عزیزمان علاقه داریم متن آن منتشر شود.

وی با اشاره به وظایفی که پس از دیدار با رهبر معظم انقلاب بر دوش همگان قرار گرفته است خواستار همکاری دولت برای رفع موانع شد.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند: « تولید فکر و تربیت انسان دو محور اصلي ايجاد تمدن هستند»، بيان داشت: زحمات فعالان فرهنگي اگر فاقد این دو‌عنصر باشد، آثار ماندگاری نخواهد داشت. آثار تمدنی، زمانی مفید است که ماندگار باشد. یعنی تمدنی اثربخش است که چندین قرن بماند؛ به طوری که آثار آن از نسلی به نسل دیگر منتقل شود. 

وی با اشاره به اینکه علمای اسلام کار تمدنی کردند که اسلام زنده مانده است، گفت: مدیریت تمدنی از سوی ائمه اطهار علیهم السلام صورت گرفته كه امروز اسلام و قرآن به دست ما رسیده است. رهبر معظم انقلاب توقع دارند در بازار پررونق فکری حضور مؤثر داشته باشیم و باید بکوشیم با تمسك به قرآن، تولید فکر کنیم.

تربیت نیروی انسانی را برای تمدن‌سازی جدی بگیرید

حجت‌الاسلام حریزاوی با اشاره به اینکه اندیشه قرآنی نقطه مقابل اندیشه غربی است، تصریح کرد: در مکاتب غربی، وهم و شک جایگاه معتبری دارند؛ اما شک زمانی به كار مي‌آيد که از اين گذرگاه عبور كرده و به عقلانيت برسیم.

حريزاوي ادامه داد: محور بعدی مورد اشاره رهبر معظم انقلاب تربیت انسان است و جریان قرآنی همانطور که تا کنون در حوزه تربیت و تعالی موفق بوده، همواره رسالت تربیت نیروی انسانی را در دستور کار قرار خواهد داد.

 

تولید فکر و تربیت نیروی انسانی مؤلفه‌های تمدن سازی است/ جهاد تبیین با مأموریت سازمان دارالقرآن منافاتی ندارد

 

در ادامه اين مراسم سردار مقدم‌فر با اشاره به اینکه بهترین معرفی از حاج قاسم اين است كه رفتار او با آموزه‌های دینی  و قرآني تطبيق داشت، گفت: رفتار و سيره حاج قاسم نشأت گرفته از آموزه‌های قرآنی بود، اين سردار شهيد از مکتب قرآن، حضرات معصومين عليهم السلام و بزرگان دين  همچون رهبر حكيم و فرزانه انقلاب، مسیر را آموخت و حرکت کرد.

رئیس ستاد مردمی سومین سالگرد بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در سومین سالگرد شهادت حاج قاسم با سازمان دارالقرآن الکریم برنامه‌های متنوعی اجرا کردیم که امیدواریم در چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم این برنامه‌ها پربارتر اجرا شوند.

وی با بیان اینکه حاج قاسم فرصتی برای نظام اسلامی است و خداوند اسراری در شهادت ایشان قرار داده است، افزود: این سرمایه را نباید مورد بی‌توجهی قرار داد بلکه باید زندگی و‌ حیات حاج قاسم که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، «زندگي حاج قاسم، مکتب است» را به خوبي براي مردم تبيين كرد.

مقدم‌فر با اشاره به اینکه در محافل حفظ و قرائت قرآن باید به معرفی حاج قاسم پرداخت، تصریح کرد:۷۳۰ عنوان کتاب درباره حاج قاسم منتشر شده که چندین جلد آن به شخصیت قرآنی حاج قاسم می‌پردازد که انتشار اين گونه كتب بايد افزایش یابد و در دسترس عموم قرار بگيرد. 

وی با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند که حاج قاسم را ماورایی نکنید تا به عنوان الگويي دست يافتني براي عموم باشد و حاج قاسم شدن برای این نسل غیرقابل باور نباشد، تصریح کرد: فرمایشات رهبری درباره حاج قاسم یک کتاب شد. حضرت آقا نگذاشتند حاج قاسم فراموش شود و تاکید داشتند مانایی حاج قاسم باید با هنر و ابزار رسانه به گونه‌ای مطرح شود که همیشه زنده باشد. اين در حالي است كه اقدامات قرآني مي تواند در این زمینه اثرگذار باشد.


مشاور فرمانده سپاه پاسداران در پایان سخنان خود تحلیلی هم در مورد حوادث اخیر کشور و اقدام اتحادیه اروپا درخصوص تروریست برشمردن و تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح كرد و به سئوالات حاضران پاسخ داد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار