دسترسی سریع
کد خبر: ۸۱۵۱
۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم خبر داد؛

برگزاری بیش از ۵ هزار محفل انس با قرآن و ۴ هزار کرسی تلاوت در ایام دهه فجر

حجت الاسلام علی تقی زاده، رئیس سازمان دارالقرآن و رئیس کمیته قرآن و نهج البلاغه ستاد دهه فجر از برنامه‌های قرآنی این ستاد در این دهه خبر داد و اعلام کرد ۵ هزار محفل انس با قرآن و ۴ هزار کرسی تلاوت در ایام دهه فجر در سراسر کشور برگزار می‌شود.

برگزاری بیش از ۵۰۰۰ محفل انس با قرآن و ۴۰۰۰ کرسی تلاوت در سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، نشست خبری حجت‌الاسلام «علی تقی‌زاده»، رئیس کمیته قرآن و نهج‌البلاغه ستاد بزرگداشت چهل‌وچهارمین دهه فجر انقلاب اسلامی، پیرامون تشریح برنامه‌های این کمیته در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم با اشاره به برنامه‌های ملی کارگروه قرآنی گفت: اولین برنامه ما در سطح ملی «چله قرآنی انقلاب اسلامی» خواهد بود. این برنامه از شهادت حاج قاسم سلیمانی آغاز و تا جشن ۲۲ بهمن ادامه خواهد داشت. براساس این برنامه برگزاری محفل انس با قرآن و شهدا در حسینیه بیت الزهرا (س) کرمان، برپایی محفل انس با قرآن و شهدا در حرم مطهر امام رضا (ع)، برپایی محفل انس با قرآن و شهدا در کشور‌های محور مقاومت، اعزام کاروان قرآنی شهید سلیمانی به استان‌های کرمان، یزد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان، پویش سراسری قرائت سوره مبارکه صف، ختم قرآن هدیه به روح شهید سلیمانی، پویش ملی هزاران ختم قرآن هدیه به روح شهید سلیمانی، همایش سوره‌های سرخ، شهدای قرآنی، یاران سلیمانی و… اتفاق افتاد که برخی از آن‌ها انجام و برخی دیگر در حال طی شدن است.

تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل در مرقد مطهر

رئیس کمیته قرآن و نهج‌البلاغه ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه برنامه دوم این کمیته فردا در تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل در مرقد مطهر برگزار خواهد شد، تصریح کرد: در این مراسم ضمن برپایی محفل انس با قرآن کریم، میثاق‌نامه جامعه قرآنی با امام راحل نیز قرائت خواهد شد.

رئیس سازمان دارالقرآن الکریم درباره راه‌اندازی کاروان قرآنی انقلاب توضیح داد: برنامه دیگر ما کاروان قرآنی انقلاب است که برای سال پنجم در این ایام برگزار می‌شود. امسال نیز این برنامه در شهر‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و رضوی انجام خواهد شد که این برنامه توسط شبکه قرآن پوشش زنده اداده می‌شود. همچنین این برنامه در مناطق اهل سنت نیز برپا می‌شود.

برپایی نمایشگاهی با عنوان «قرآن، امام و امت اسلامی» در استان‌ها

حجت الاسلام تقی‌زاده افزود: یکی دیگر از برنامه‌های این کمیته برپایی نمایشگاهی با عنوان «قرآن، امام و امت اسلامی» است که در قالب ۴۲ اثر در استان‌ها برپا خواهد شد، این نمایشگاه حوادث ۴۴ سال از انقلاب را از زاویه قرآنی به همراه توضیح مختصری از آن رویداد را بیان می‌کند. همچنین محتوای هر تابلو به دو زبان انگلیسی و عربی ترجمه شده است. همچنین اعزام قاریان و گروه‌های تواشیح به مراسم مختلف دهه فجر در داخل و خارج از کشور از دیگر برنامه‌های این کمیته است که طی روز‌های ۱۲ و ۲۲ بهمن برگزار می‌شود.

رئیس سازمان دارالقرآن کریم درباره نیز برنامه‌های استانی کارگروه قرآنی توضیح داد: در سطح استانی هم برنامه‌هایی داریم که به همین منظور کمیته مرکزی قرآنی را در تهران شکل دادیم و برنامه‌ها را جهت برگزاری هرچه با شکوه‌تر برنامه‌های چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم. این کمیته‌ها متشکل از تمام نهاد‌های قرآنی است که محافل و مجالس قرآنی متناسب با این ایام برگزار خواهند کرد.

او گفت: از جمله برنامه‌های این کمیته برگزاری نزدیک به ۵ هزار محفل قرآنی و ۴ هزار کرسی تلاوت، مسابقات قرآنی، رزمایش مومنانه، حفظ سوره فجر، غبارروبی مزار شهدا و دیدار جامعه قرآنی با خانواده شهدا، برگزاری پویش ختم قرآن کریم، برپایی نمایشگاه‌های قرآنی، اجرای ویژه برنامه‌ای برای بانوان قرآنی با مشارکت هیئت اندیشه‌ورز بانوان قرآنی استان‌ها و فضاسازی و نصب پرچم ایران توسط موسسات و تشکل‌های قرآنی و همچنین نهاد‌های قرآنی بنا بر تاکید مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام تقی‌زاده در مورد ویژه‌برنامه‌های بخش نهج‌البلاغه این کمیته هم گفت: در این مورد با بنیاد نهج‌البلاغه هماهنگی‌هایی انجام شده که هنوز نهایی نشده و بعد از نهایی شدن برنامه‌ها توسط این کمیته در اولین فرصت رسانه‌ای می‌شود.

مشارکت همه دستگاه‌های قرآنی کشور در کاروان قرآنی انقلاب

وی در پایان با اشاره به دستگاه‌ها و نهاد‌های همکار در برپایی کاروان قرآنی انقلاب هم گفت: همه دستگاه‌های قرآنی به نوعی در این طرح مشارکت دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به شورای عالی قرآن شهرداری تهران، شبکه قرآن و معارف سیما، شورای توسعه فرهنگ قرآنی، سازمان دارالقرآن و عترت بسیج، اداره قرآن فراجا و… اشاره کرد.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار