دسترسی سریع
کد خبر: ۸۱۷۶
۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی:

هیئات مذهبی، مجری ۱۵۰ هزار برنامه در دهه فجر می‌شوند

حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۱۵۰ هزار برنامه ویژه دهه فجر در بیش از ۷۰ هزار منقطه ایران اسلامی از سوی هیئت‌ها و تشکل‌های دینی اجرا می‌شوند گفت: اجرای جشنواره «ایران آینده و نقش زنان در آن» در استان‌های کشور، برگزاری اختتامیه «مهرواره بانور» با مشارکت ۳۰ هزار بانوی فعال غرهنگی اجتماعی از جمله برنامه‌های کمیته هیئت‌ها و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر به شمار می‌روند.
عباس احمد وزیری نویسنده

 

هیئت‌ها و تشکل‌های دینی مجری ۱۵۰ هزار برنامه در دهه فجر / اختتامیه «مهرواره بانور» با مشارکت ۳۰ هزار بانوی کنشگر فرهنگی- اجتماعی

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، نشست خبری حجت‌الاسلام  رضا عزت‌زمانی، معاون فرهنگی و تبلیغی سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس کمیته هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، پنجم بهمن ۱۴۰۱ در سالن اجتماعات شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام عزت‌زمانی طی سخنانی در این نشست به تشریح برنامه‌های کمیته هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: «الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَکَفَی بِاللَّهِ حَسِیبًا؛ آنان که تبلیغ رسالت خدا کنند و از خدا می‌ترسند و از هیچ کس جز خدا نمی‌ترسند و خدا برای حساب به تنهایی کفایت می‌کند». انقلاب اسلامی که مبدأ تحولات حیات بشر در قرن حاضر است، لذا با هدف برپایی حکومت دین برای تعالی زندگی دنیوی و سعادت آخرت به میدان آمد و تمام محاسبات دستگاه طاغوت که هنرش به بند کشیدن انسان و نابودی هویت او و از بین بردن سرمایه‌های انسانی و الهی و جدا کردن انسان از حقیقت خود بود را به چالش کشید.

وی افزود: به همین سبب دشمن قداره‌ کش، تمام سرمایه و دارایی‌اش را برای مواجهه به میدان آورده است اين در حالي است كه در این مسیر نیز در چارچوب انقلاب اسلامی حرف نویی مبتنی بر وحدانیت و دعوت به توحید آمده تا موجودیت او را از بین ببرد و انسان الهی را از چنگال او بیرون بکشد.

عزت‌زمانی ادامه داد: دشمنان اسلام و انقلاب هر روز یک بازی و درگیری ایجاد می‌کنند. دشمن در برنامه‌ریزی و در اجرای برنامه‌ها قوی است. برای مثال امروز حجاب و مسئله زن و بهانه حجاب هم از این موارد است. دشمن مي‌داند حجاب برای زن اولاً نشانه هویت انسانی مستقل و زیبایی درون او بوده و نقشه دشمن در این زمینه نیز خانه‌نشینی یا مردوارگی زنان است. 

حجاب؛ نشان و پرچم مبارزه

رئیس کمیته هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر با بیان اینکه مردم ما، زیست عفیفانه را بخش مهم از دین می‌دانند و حجاب نشانه این دین‌داری است، گفت: حجاب نشانه مبارزه زن با دستگاهی است که می‌خواهد قداست او را  مورد هجمه قرار دهد و می‌خواهد او را ابزار دست شیادان و سود جويان عالم کند. لذا حجاب نشان و پرچم مبارزه است و انقلاب اسلامی این پرچم را به زنان داده است.

وی با بیان اینکه زنان، رهبران نهضت اسلامی و انقلابی بوده و هستند، افزود: دشمن امروز برای اینکه این پرچم آزادگی را از دست زنان بگیرد، به بهانه آزادی زن، عفت زن را نشانه می‌گیرد همچنين از عطوفت و محبت او استفاده می‌کند البته در طول تاریخ استعمارگران، صداي قداست زن را خفه کرده و از او برای پیشبرد اهداف شوم خود استفاده کرده‌اند.

عزت‌زمانی بیان کرد: برای مثال وقتی دشمنان می‌خواستند دخانیات را ترویج دهند، از زن استفاده کردند یا برای برده‌داری ارزان‌تر، زن را به کارگر ارزان کارخانه تبدیل کردند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود بيان داشت: نهاد دین و به ویژه هیئت، جلوه دین‌داری و دین‌مداری جامعه ایرانی بوده و تشکلی که مردم‌پایه، با هویت سیاسی و اجتماعی مستقل و متکی بر مردم است.

رئیس کمیته هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر ادامه داد: هیئت دارای مبدأ فکری است و با شعار «هیهات من الذله» که آن را از سیدالشهدا (ع) به ارث برده در برابر  طاغوت‌هاي ادوار مختلف ايستاده است، هیئت ایستاده و پرچم حق را برافراشته و پای آن مقاومت کرده است. انقلاب اسلامی محصول این تفکر است.

وی تصریح کرد: از این پس نیز هویت هیئتی که مبناي آن ايثار و از جان و مال گذشتن است برای اعتلای حکم حق و مقابله با طاغوت  بیش از پیش نمود خواهد داشت. خواهیم دید که هيئات مذهبي در تمام عرصه‌های جهادی از جهاد برای ساخت انقلاب گرفته تا جهاد سازندگی، جهاد نظامی، جهاد اعتقادی و جهاد روشنگری و ... نقش‌آفرینی خواهند کرد. در طول زمان هیئت‌ها این نقش را ایفا می‌کنند و دهه فجر نیز فرصت و عرصه بروز و ظهور اجتماعی هیئت‌ها در به میدان آمدن و بیعت است.

عزت‌زمانی افزود: تشکل‌های دینی نیز در کنار یا ذیل هیئت‌ها این هویت را تقویت می‌کنند. کانون‌های فرهنگی و تبلیغی، شبکه‌های تعالی امامان، روحانیون مستقر و طرح هجرت، شبکه هیئت‌ها از رزمندگان و مشعر و انصارالمهدی و ... کانون‌های مداحان شورای هیئت‌های مذهبی سراسر کشور، نهضت پیشرفت بانوان، شبکه مبلّغان کشور و ... همه و همه در این مسیر تلاش می‌کنند

رئیس کمیته هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر گفت: ستادهای اجرایی ظرفیت‌های سازمانی و نیز برون‌سازمانی این کمیته در استان‌ها و شهرستان‌ها در ۵۰۰ نقطه شکل گرفته و در این ۵۰۰ نقطه ما صرفاً خدمت رسانی می‌کنیم این درحالی است که کار اصلی به دست شبکه‌ها و مجموعه‌های مردمی انجام می‌شود.

وی بیان کرد:  بیش از ۱۵۰ هزار برنامه متفاوت در سطح کشور در بیش از ۷۰ هزار نقطه ایران اسلامی به همت هیئت‌ها و تشکل‌های  دینی و مبلغان شامل «مسابقه، نمایشگاه، شب شعر، نغمه‌سرایی، سرود، شب خاطره و ...» به صورت مستقل و بخشی نیز در تعامل و همکاری با دستگاه‌هایی همچون «آموزش و پرورش، پایگاه‌های بسیج و کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد، مجموعه فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها و بخشداری‌های کشور» اجرا می‌شوند.

عزت‌زمانی اظهار کرد: حضور و بزرگداشت اختصاصی، دسته‌های رجزخوانی و حضور هیئت‌ها در صبح بیست و دوم بهمن در شهرستان‌ها و الحاق به راهپیمایی‌ها، اعزام مبلغ تخصصی با همکاری حوزه‌های علمیه به استان‌های کشور، آغاز مهرواره «محله همدل و نهضت نشر خوبی‌ها» با هدف معرفی ارزش‌های انسانی، اجتماعی و انقلابی مردم خوب این کشور در ۸۰ هزار محله با همکاری همه نهادهای مرتبط نیز از دیگر برنامه‌های کمیته در ایام دهه فجر خواهد بود.

اجرای جشنواره «ایران آینده و نقش زنان در آن»

رئیس کمیته هیئات مذهبی و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر افزود: اجرای جشنواره «ایران آینده و نقش زنان در آن» در استان‌های کشور با محوریت نهضت پیشرفت بانوان، برگزاری اختتامیه «مهرواره بانور» با مشارکت ۳۰ هزار بانوی قدرتمند ایرانی، برگزاری موکب‌های اجتماعی کودکان و پاسخ به سؤالات در مسیر راهپیمایی از دیگر برنامه‌های کمیته هیئت‌ها و تشکل‌های دینی ستاد دهه فجر خواهند بود.

وی در پایان تصریح کرد: به دلیل هم‌زمانی این ایام و تقارن با ایام اعتکاف، برگزاری اعتکاف اختصاصی دانش‌آموزی در شهرستان‌ها و استان‌های کشور، مشارکت در برگزاری هزار و ۳۵۷ مراسم جشن تکلیف مدارس و محلات ، نشر رسانه‌ای جشن فرشته‌ها در طول ایام دهه فجر و مشارکت آپ و صداوسیما در این زمینه نیز از دیگر برنامه‌های کمیته در دهه فجر امسال به شمار می‌آ‌یند.

ارسال نظر
پربازدید
آخرین اخبار
پرطرفدار