دسترسی سریع
کد خبر: ۸۵۷۱
۰۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۱
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد؛

بیش از نیمی از معتکفان امسال دهه هشتادی‌ها بودند

حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی با بیان اینکه بانوان، جوانان و نوجوانان استقبال بسیار خوبی از مراسم اعتکاف داشتند گفت: بیش از نیمی از جمعیت معتکفان امسال را دهه هشتادی‌ها تشکیل دادند.
عباس احمد وزیری نویسنده

بیش از نیمی از معتکفان امسال دهه هشتادی‌ها بودند

 به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام رضا عزت‌زمانی، معاون فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به حضور بیش از ۶۱۳ هزار معتکف در سه هزار و ۹۵۷ مسجد سراسر کشور، اظهار داشت: دهه هشتادی‌ها با حضور ۳۵۲ هزار دانش‌آموز دختر و پسر معتکف، بیش از نیمی از جمعیت معتکفان را به خود اختصاص دادند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: طبق برآورد‌های اولیه به طور تقریبی ۲۰۵ هزار دانش‌آموز دختر و بیش از ۱۴۷ هزار دانش‌آموز پسر در ۱۹۶۰ مسجد معتکف شدند که استان‌های تهران، أصفهان، فارس، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری و آذربایجان شرقی جزو استان‌های پیشتاز از حیث تعداد دانش آموزان متعکف در سراسر کشور بودند.

حجت‌الاسلام عزت‌زمانی تصریح کرد: برآورد‌ها نشان می‌دهد نسبت دانش آموزان معتکف به کل دانش آموزان استان، در استان‌های چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان، اردبیل و قم بیش از سایر استان‌ها بوده است.

عزت زمانی در پایان خاطر نشان کرد: علاوه بر استقبال ویژه دانش آموزان و دانشجویان در مناطق مختلف کشور به خصوص مناطق تلفیقی کشور، آیین‌های نوآورانه‌ای مانند «اعتکاف مادر دختری، اعتکاف پدر پسری، اعتکاف دانش‌آموزی و دانشجویی» ازجمله برنامه‌هایی بودند که در مناطق مختلف کشور مورد استقبال قرار گرفتند.

ارسال نظر
پرطرفدار