کد خبر: ۸۶۷
با حضور فعال امام روستا و جوانان مسجدی:

چتر حمایت جهادگران مسجدی، بالای سر محرومین «بارنجگان زیرکوه»

گروه جهادی محمد رسول‌الله (ص) متشکل از جوانان مسجد محمد رسول‌الله (ص) روستای بارنجگان باهدف رفع محرومیت‌زدایی راه‌اندازی و تاکنون چتر حمایتی خود را بالای سر محرومین قرارداده است.
۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۵

 

چتر حمایت جهادگران مسجدی، بالای سر محرومین «بارنجگان زیرکوه»

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام هادی دهمرده، امام روستای بارنجگان زیرکوه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی زیرکوه اظهار داشت: در کنار فعالیت‌های مذهبی با استفاده از نخبگان و تشکیل اتاق فکر با حضور معتمدین روستا، شورای اسلامی، دهیار، هیئت‌امنا مسجد و در رأس آن امام جماعت، به شناسایی مشکلات روستای مرزی بارنجگان پرداختیم و با آسیب‌شناسی روستا توانستیم با شبکه‌سازی و پشتیبانی نخبگان و مسئولان، راهکار متناسب با وضعیت زیست‌بوم روستا ارائه دهیم.

امام روستای بارنجگان زیرکوه افزود: یکی از برنامه‌های اتاق فکر ایجاد گروه جهادی در روستای مرزی بارنجگان بود که این گروه اقدام به بازسازی، تعمیر و یا ساخت منازل محرومین روستا می‌کند.

وی افزود: خانواده‌هایی که مصالح ساختمانی دارند اما بودجه و نیروی کار جهت ساخت منازل ندارند و همچنین خانواده‌هایی که نه مصالح و نه نیروی کاردارند تحت پوشش چتر حمایتی گروه جهادی قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام دهمرده گفت: مساجد از صدر اسلام تاکنون علاوه بر این‌که مکانی معنوی برای انجام امور عبادی بودند همواره پایگاهی برای خدمت‌رسانی به مردم به‌ویژه محرومین به‌شمار می‌رفتند و امروزه برای پیشبرد و تحقق برنامه‌های خود، دارای بخش‌هايي مانند«هیئت‌امنا، کانون‌های فرهنگی تبلیغی، خانه قرآن و پایگاه مقاومت بسیج خواهران و برادران» هستند که حول محور امام جماعت مسجد براي خدمت به مردم محلات خود فعاليت مي‌كنند.

وی در پايان سخنان خود خاطرنشان کرد: گروه جهادی مسجد محمد رسول‌الله (ص) بارنجگان کار را فراتر از کمک به اهالی محله پیش برده و فعالیت‌ها و برنامه‌های خدمت‌رسانی خود را گسترش داده‌اند و در مناطق مختلف ازجمله روستای مرزی معصوم‌آباد نیز در حال کمک به محرومین هستند.

ارسال نظر