کد خبر: ۸۶۹

تقدیر كارشناسان حوزه خانواده از حجت‌الاسلام والمسلمین قمی

با صدور پیامی جمعی از کارشناسان و فعالان حوزه خانواده، جمعیت و فرزندآوری به پاس زحمات رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ترویج این فرهنگ از وی تقدیر کردند.
۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۸

 

تقدیر جمعی از کارشناسان و فعالان حوزه خانواده از حجت‌الاسلام والمسلمین قمی

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، جمعی از کارشناسان و فعالان حوزه خانواده، جمعیت و فرزندآوری با صدور پیامی به پاس زحمات حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در حوزه گفتمان سازی و فرهنگ سازی با هدف تحکیم بنیان خانواده و افزایش فرزندآوری از وی تقدیر کردند.

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله ‎العالی): در مقوله‌ی مسائل اجتماعی و غیره... مسئله‌ی فرزندآوری و مسئله‌ی نسل بسیار مهم است؛ این موضوعی است که بنده بارها در این چند سال اخیر تکیه کرده‌ام و تأکید کرده‌ام، [ولی] متأسّفانه حالا که انسان نتایج را نگاه می‌کند، معلوم می‌شود که خیلی این تأکیدها تأثیر زیادی نداشته. اینها احتیاج دارد به قانون، احتیاج دارد به دنبال‌گیری جدّی دستگاه‌های اجرائی و بایستی بِجِدْ مسئله‌ی فرزندآوری را مهم دانست و از پیری جمعیّت ترسید. حالا خارجی‌ها را کار نداریم؛ دشمن، دشمن است؛ امّا بعضی کج‌سلیقگی‌ها را متأسّفانه آدم در داخل مشاهده می‌کند -یک جایی خواندم- که می‌گویند «آقا! پیری جمعیّت اشکالی ندارد»! چطور اشکالی ندارد؟ یکی از پُرفایده‌ترین ثروت‌های یک کشور، جمعیّت جوان در یک کشور است که ما بحمدالله از اوایل انقلاب تا امروز برخوردار بوده‌ایم و اگر بنا باشد بعداً برخوردار نباشیم، یقیناً عقب خواهیم ماند. ۱۳۹۹/۴/۲
محضر برادر ارجمند جناب حجت‌الاسلام و المسلمین محمد قمی (دامت توفیقاته)
ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی
سلام علیکم
حرکت پیوسته و مستمر سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه گفتمان سازی و فرهنگ سازی با هدف تحکیم بنیان خانواده و افزایش فرزندآوری و با رویکرد حفظ جوانی جمعیت که از سال ۹۷ پیرو بیانات مقام معظم رهبری(مدظله‎العالی) در دیدار با مداحان اهل بیت(ع) رقم خورد، تا کنون موجب دلگرمی کارشناسان و فعالان حوزه خانواده و جمعیت گشته است، هم اکنون در طلیعه سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) روز مادر، از همین رو اینجانبان امضاء کنندگان ذیل بر خود فرض می دانیم تا از دغدغه مندی مستمر حضرتعالی و مساعی مسئولانه همکارانتان قدردانی بعمل آوریم و کلیه فعالیت های انجام شده در سازمان تبلیغات اسلامی را شایسته تقدیر و تشکر وافر می دانیم.
چنانچه مستحضرید، معظم له در دیدار مداحان و شعرا فرمودند: «برای مقابله با تبلیغات همه جانبه ای که جوانان را به فرزند آوری کمتر تشویق می‌کند و نتیجه آن هم پیر شدن جامعه و تسلط آسان دشمنان بر یک جامعه خالی از جوان است، باید در زمینه ازدواج آسان و فرزندآوری بیشتر فرهنگ سازی شود. ۲۶/۱۱/۱۳۹۸»
همچنین می فرمایند: «فرزندآوری و تکثیر نسل یکی از آن وظایف مهم و اساسی است که بایستی انجام بگیرد که هر دو‌ی اینها ـ هم ازدواج زودهنگام و بهنگام، و هم تکثیر نسل ـ جزو نیازهای حیاتی امروز کشور و فردای کشور است. خب، این مفاهیم بایستی در مدّاحی شما عزیزانِ مدّاح جایگاه شایسته‌ای را داشته باشد. ۲۲/۰۴/۱۳۹۹»
به لطف الهی سازمان تبلیغات اسلامی با حمایت از «پویش هم سرنوشتیم» زمینه ساز تقویت گفتمان سازی در هیئات با موضوع مادحین و سخنرانان کشور شد و این حرکت در مناسبت های تبلیغی مختلف استمرار یافت تا اینکه عملیات تبلیغی ماه محرم ۱۴۰۰ پس از برگزاری نشست های هم اندیشی با فعالین و صاحب نظران خانواده و جمعیت، با شعار «نسل حسینی» امتداد یافت و این بار مساله جمعیت در سطح محافل و هیئات مذهبی مطرح شد و جامعه دینی کشور گروه هدف قرار داده شد. در ادامه اوج این عملیات تبلیغی در طراحی ایام فاطمیه سال جاری با سازماندهی کردن کلیه ظرفیت های مدیریتی کشور در قالب رویداد ملی گفتمان سازی جمعیت با هدف حساس سازی، توانمند سازی و راهکاریابی بیش از ۶۰۰ نفر از مدیران کل و روسای سازمان تبلیغات کل کشور طی ۹ روز رقم خورد و ثمره آن در عملیات فاطمیه با شعار «در مقام مادری این بس که زهرا مادر است» اجرایی گردید.
سازمان تبلیغات اسلامی، اولین سازمان پیشرانی است که همه ظرفیت های مدیریتی و تبلیغی خود را حول کلان مساله جمعیت و فرزندآوری تجمیع نموده و درصدد نوآوری در سازماندهی سازمانی برای ایفای نقش موثرتر ملی و دینی است.
از همین روی ضمن تقدیر و تشکر صمیمانه از تلاش های خالصانه انجام شده طی سه سال اخیر توسط جنابعالی و مدیران ارشد آن سازمان به‌ویژه مساعی حج اسلام آقایان حریزاوی، عزت زمانی، میرمحمدیان، باباخانی، جنتی، متقی فر، تقدیری، خانم سعیدی نژاد و سایر اعزه ارجمند، مستدعی است همچنان مقوله فوق راهبردی مدیریت جمعیت کشور را در دستور کار مستمر آن سازمان قرار داده و با فوریت و همت بیش از پیش در این مسیر پیشتازی و مجاهدت نمایید.
ادامه این مسیر پر زِ خیرِ کثیر، نیازمند نقشه راهی است و همه ی کارشناسان و فعالین این عرصه اعلان آمادگی می نماییم تا با همکاری علمی و کارشناسی و با همراهی سازمان تبلیغات اسلامی این مسیر خطیر را به سرانجام مطلوب برسانیم، ان شاء الله.
سوم بهمن ماه ۱۴۰۰، سالروز تولد حضرت زهرا سلام الله علیها
جمعی از کارشناسان و فعالان حوزه خانواده، جمعیت و فرزندآوری
محسن عباسی ولدی، رسول مزروعی، صدرا بهرامی، صالح قاسمی، رسول ساکی، محمدحسین ندیمی، محمد مسلم وافی، حجت حاجی کاظم، پدرام کاویان، سبحان ابراهیم پور، هادی عرب، محمد برونی، علی اکبر محزون، محمدمهدی قاسمی، کوروش مفاخری، سیدمحمد بهار، علی پژهان، طه شوکتیان، صابر جباری، محمد اکبری، مجتبی طالبی، خلیل علیمحمدزاده، محمود ارجمند، مهدی کاظم زاده، طاهره لباف، ناهید دیناروند، مریم غفاری، سوده مصباح، مرضیه صفایی زاده، زهرا سوارکار، کتایون حیدری، حمیده حائری، افتخار یوسفی و زهرا حسینی تبار و..

ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب
آخرین اخبار
پرطرفدار