دسترسی سریع
کد خبر: ۸۷۳۶
۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
رئیس اداره قرآنی تبلیغات اسلامی زنجان خبر داد:

فعالیت ۴۰ موسسه قرآنی وابسته به تبلیغات اسلامی در استان زنجان

حجت الاسلام حسنی گفت: ۴۰ مؤسسه قرآنی، در سطح استان زنجان با اخذ مجوز از سازمان دارالقرآن‌الکریم در امر ترویج معارف و مبانی قرآنی مشغول به فعالیت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حمید حسنی، رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان اظهار کرد: در راستای گسترش فضاهای قرآنی در سطح استان پروانه فعالیت مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت کلمه‌النور در زنجان تمدید شد.

وی تصریح کرد: فعالیت مؤسسات قرآنی باید با اخذ مجوز از سازمان دارالقرآن‌الکریم صورت گیرد؛ لذا با توجه به اینکه زمان پروانه فعالیت این مؤسسه قرآنی به پایان رسیده بود، جهت تمدید مجدد به سازمان دارالقرآن‌الکریم ارسال و پس از بررسی به دلیل دو نفره بودن اعضای این مؤسسه، پروانه فعالیت شش ماهه برای این مؤسسه قرآنی صادر شد.

این مسئول ادامه داد: پس از اینکه این مؤسسه تعداد اعضای هیئت مدیره را به سه نفر تغییر دهند و فعالیت آنها مورد تایید استان قرار گیرد پروانه فعالیت یک ساله و پنج ساله برای این مؤسسه قرآنی صادر می‌شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان بر اینکه مؤسسات قرآنی دارای ظرفیت و پتانسیل مناسبی جهت ترویج مبانی و آموزه‌های قرآنی در جامعه هستند، ادامه داد: مؤسسه کلمه‌النور با مدیریت نعیمه قره‌خانی در سطح شهرستان زنجان و در منطقه شهرک لاله مشغول به فعالیت‌های قرآنی است.

وی ادامه داد: تعداد ۴۰ مؤسسه قرآنی، در سطح استان زنجان با اخذ مجوز از سازمان دارالقرآن‌الکریم در امر ترویج معارف و مبانی قرآنی مشغول به فعالیت است.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به صدور ۲۰ فقره گواهینامه قرآن ویژه قرآن‌آموزان خانه قرآن مائده گفت: این گواهینامه‌ها پس از برگزاری دوره و برگزاری آزمون کتبی و شفاهی در رشته آموزش قرائت قرآن کریم «سطح ۱» روخوانی قرآن‌کریم در خانه قرآن مائده زنجان صادر و تحویل معصومه فصیحی مدیر خانه قرآن شد.

وی افزود: این دوره ها طبق شیوه نامه سازمان دارالقرآن الکریم به مدت ۴۶ ساعت و به صورت حضوری برگزار شد. این کلاسهای آموزشی از ابتدای سال تحصیلی در این خانه قرآن برگزار شده است و ادامه این آموزشها در بخش آموزش قرائت قرآن کریم «سطح ۲» روانخوانی قرآن کریم در حال برگزاری می باشد.

حسنی اظهار کرد: گواهینامه پایان دوره ویژه افرادی صادر می‌شود که در دوره‌های آموزشی مؤسسات و خانه‌های قرآن تحت پوشش و مجوزدار شرکت کرده و امتیاز لازم را در آزمون پایانی کسب کنند.

ارسال نظر
پرطرفدار